NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

24-09-2014

Na jeseň siahnite po klasike, akou je vitamín C

Poznáme veľké množstvo vitamínov, ktoré sú prospešné pre náš organizmus. Bez nich by naše telo nedokázalo správne fungovať. Viete ale, ktorý vitamín je v tomto období pre našu imunitu naozaj dôležitý?

Odpoveď je jednoduchá, je to vitamín C (kyselina askorbová). Tento vitamín si naše telo nedokáže vyrábať samo, preto ho potrebujeme pravidelne získavať z potravy. Vitamín C je antioxidant, ktorý sa dokáže rozpustiť vo vode.

Vitamín C dokáže:

  • zvýšiť obranyschopnosť organizmu proti infekciám,
  • bojovať proti alergiám,
  • spevniť krvné cievy,
  • napomáhať pri hojení rán a jaziev,
  • je dôležitý pre zdravie našich zubov a ďasien a kostí,
  • skvalitniť vstrebávanie železa do organizmu.

Potraviny strácajú vitamín C pri dlhom skladovaní a namáčaní, pri tepelnej úprave, krájaní, strúhaní a pod. Najlepším riešením, ako získať vitamín C z potravy, je jesť ovocie a zeleninu v surovom stave.

Kde sa skrýva vitamín C

Máme na výber viacero potravín, do ktorých sa môžeme zahryznúť. Kúsať do citrónu by asi nebolo veľmi príjemné, ale nemajte obavy, nie je to jediné ovocie, v ktorom sa nachádza tento antioxidant. Sú dokonca potraviny, kde získame vitamín C ešte vo väčšom množstve. Možno budete prekvapení, ale najviac vitamínu C nájdeme najmä v:

  • citrusových plodoch (kivi, citrón, pomaranč, jahoda…),
  • zelenine (petržlen, petržlen, brokolica, kel, karfiol, paprika…),
  • ale aj v čiernych ríbezliach a šípkach.

Nepreháňajte to s dávkovaním

Ak máte nedostatok vitamínu C, môžete pociťovať únavu, byť často chorý, mať problémy so zubami alebo anémiou. Rýchlym riešením, ako dostať do tela tento vitamín, je užívať ho v tabletách. Nezabúdajte ale, že nie je dobrým riešením preháňať to s dávkovaním. Náš organizmus potrebuje denne len určité množstvo a nadbytok vylúči z tela von močom.

Dospelý človek môže denne prijať 500 mg vitamínu C, pri akútnych ochoreniach dokonca až
1000 mg. Tehotné ženy by mali dávky znížiť na 80 až 100 mg.

Sila sa skrýva v BIO-C 500

Jednoduchým riešením, ako svoj organizmus obohatiť o vitamín C, je získať ho z kvalitného produktu BIO-C 500. Okrem vitamínu C v ňom navyše nájdete aj užitočné bioflavonoidy, ktoré majú silné antioxidačné účinky a zabezpečujú postupné uvoľňovanie vitamínu v tele.

Postupným uvoľňovaním získavate céčko počas celých 24 hodín. Zastavíte tak únavu a vyčerpanie, ktoré vás počas dňa otravuje, posilníte svoj centrálny nervový systém a zlepšíte si imunitu. S BIO-C 500 vyhráte nad chladným jesenným počasím, ktoré vám už nebude robiť problémy.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako posilniť imunitný systém na jeseň a zimu?
Prečo užívať probiotiká počas tehotenstva?
Aký majú význam probiotiká?
Žije v nás viac baktérií ako je buniek nášho tela
Probiotiká verzus jogurty

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov