NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

29-08-2014

Last minute na konci letnej sezóny

Cestovať krížom-krážom po exotických destináciách môžeme aj v nasledujúcich mesiacoch. Má to niekoľko výhod, ktoré vás môžu potešiť. No to, že končia letné mesiace neznamená, že sa pred slnkom nemusíte chrániť. Na vašu pokožku stále striehne alergia na slnko.

Last minute je výborným riešením, ako ušetriť na dovolenke. Veľa Slovákov sa vyberie na dovolenku práve v septembri, pretože spoločnosti zľavujú letenky a cestovné kancelárie ponúkajú lacnejšie pobyty.

Potešia sa aj tí, ktorí nemajú radi preplnené pláže. Poznáte to, keď si nemáte kam položiť uterák a pri pokuse dostať sa k vode, postúpate po niekoľkých ľuďoch ležiacich na zemi. No na konci leta sú pláže prázdnejšie a vy si môžete bez problémov užívať priestor okolo seba.


 

Kam chodíme na dovolenku v septembri?

Autom zamieri väčšina Slovákov do Chorvátska. Chorvátsko je v počasí občas nevyspytateľné, ale aj v nasledujúcich týždňoch sa tam môžete vyhrievať a slniť pri mori. Naše obľúbené destinácie, ktoré často navštevujeme, sú v Taliansku a Bulharsku. Vysoké teploty vás čakajú napríklad v Grécku, Španielsku, Tunisku alebo Egypte. V týchto krajinách sa chladného počasia určite báť nemusíte.

Pred alergiou na slnko buďte v pozore

Mnohí predpokladáme, že ak pôjdeme na dovolenku v neskorších mesiacoch, nebudeme sa musieť tak veľmi obávať UV žiarenia. To ale nie je pravda. Aj takéto slnečné lúče môžu mať nepríjemné následky, ak podceníte ich silu. Je potrebné natierať sa kvalitným krémom pred aj po opaľovaní, piť veľa tekutín a nevystavovať pokožku prudkému slnečnému žiareniu.

 

Je jedno či idete k moru v strede alebo na konci leta, pľuzgiere, začervenanie, svrbenie a iné príznaky zápalovej reakcie vás môžu nemilo prekvapiť. Alergia na slnko je nepriateľom, ktorý sa objaví neočakávane. Odporúčame vám natierať sa Allersun sprejom, ktorý je prevenciou proti vzniku alergie. Má faktor SPF 30, ktorý vytvorí na pokožke ochranný film.

Použiť môžete aj Allersun krém, ktorý redukuje svrbenie pokožky a zabraňuje nebezpečným baktériám uchytiť sa na koži. Jeho regeneračné a hydratačné účinky sú pre kožu úžasné. Allersun krém slúži aj ako ochrana proti opakovaným alergickým reakciám.

Probiotiká sa za vás pobijú

Druhým nepriateľom, ktorý nás vie potrápiť možno ešte viac ako alergia, je tráviaci systém. Vyvarovať sa hnačkám v zahraničí je ťažké, ale my vieme, ako s nimi zatočiť. Probiotiká Adults Dophilus sú tým správnym riešením, ktoré vám vybojujú imunitu a nedopustia škodlivým vírusom a baktériám otravovať vaše telo. Ich účinky zlepšujú trávenie, zmierňujú dôsledky antibiotickej liečby, pomáhajú pri prevencii a liečbe hnačiek, zlepšujú obranyschopnosť a poradia si aj s Helicobacterom pylori.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Vyzbrojte sa proti alergiám
Tehotenstvo a náročné zmeny na organizmus
Tie správne potraviny
Exotická dovolenka – poistite sa probiotikami
10 rád, aby Vás imunita poslúchala

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov