NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

12-08-2014

Hnačka môže byť veľmi nepríjemným letným spoločníkom

Leto, teplo, dovolenky, chutné jedlá, po tom všetkom túžime. No mali by sme vedieť, že práve teplé mesiace vytvárajú výborné podmienky pre rast a rozmnožovanie baktérií a vírusov.

Hnačka je veľmi častým prejavom toho, že sa v našom tele nachádza niečo, čo by tam rozhodne nemalo byť. Črevné problémy nás dokážu vyradiť z pracovného alebo letného kolobehu na niekoľko dní. A nielen nás, ale aj naše deti. Poznáte to, keď sa vaše ratolesti necítia dobre a vy neviete, ako im čo najrýchlejšie pomôcť.

Dovolenka ako z hororu

Presne taká dovolenka je, ak počas pobytu trávime čas prevažne na toalete. V prímorských letoviskách sa často stretáme s črevnými problémami. Môžeme dostať akútnu alebo chronickú hnačku. Tá prvá sa prejaví spontánne 6 až 36 hodín po požití tepelne zle upravenej potrave. Ide o hnačku infekčného pôvodu. Chronická hnačka nemusí mať infekčný pôvod, stačí, ak máte poruchu trávenia alebo zápal čreva a problém je na svete.

Pri akútnej hnačke strácame veľké množstvo vody a minerálov v tele, dokonca môžeme byť dehydratovaný. Prvoradé je teda dopĺňať do tela dostatok tekutín a nezaťažovať tráviacu sústavu jedlom. Až neskôr môžete prejsť na šetrnú a ľahko stráviteľnú stravu. Je vhodné, ak počas hnačky nebudete konzumovať mlieko a mliečne výrobky, pretože by vám mohli uškodiť. No ak dieťa dojčíte, dojčenie neprerušujte. Hnačku u detí často sprevádza aj zvýšená teplota, zvracanie, bolesti a iné.

Čo robíme v lete zle?

  • jeme tepelne zle upravené potraviny
  • surové a tepelne spracované potraviny uskladňujeme spolu
  • neumývame si dôkladne ruky
  • neudržujeme kuchynské zariadenie čisté
  • neochraňujeme potraviny pred hmyzom a inými zvieratami

V lete si takisto musíme dávať pozor nielen na potraviny, ale aj na vodu, ktorú pijeme. Tekutiny v lete sú prioritou, no v  rôznych dovolenkových rezortoch by sme si mali dávať obzvlášť pozor na to, akú vodu pijeme. Vždy sa uistite, či je voda pitná a ak si nie ste istí, radšej si kúpte balenú vodu v obchode.

Prevencia nadovšetko

Niekedy sa tepelne zle spracovanému jedlu nevyhneme a svojej tráviacej sústave dáme poriadne zabrať. My však poznáme spôsob, ako predísť takýmto problémom a vyvarovať sa hnačke nie len v domácom prostredí, ale aj na dovolenke. Ak chcete sebe a svojim detičkám dopriať pekné leto bez zdravotných problémov, odporúčame preventívne užívať probiotiká. Zoznámime vás s produktmi, ktoré vás a vaše detičky ochránia pre hnačkou.

Probiotká Adults Dophilus sú určené pre dospelých. V ich zložení nájdeme ideálnu kombináciu prospešných baktérií, ktoré zlepšujú trávenie, odstraňujú pocit nafúknutosti a pomáhajú pri prevencii a liečbe hnačiek. Okrem toho sú výborným pomocníkom pri liečbe infekcie Helicobacter pylori.

Probiotiká pre najmenšie detičky

Pre dojčatá sú určené probiotiká Infants Dophilus. Áno, naše probiotiká môžete dávať aj tým najmenším ratolestiam. Podporíte tak ich prirodzenú aktiváciu imunitného systému, odstránite bolesti bruška, obnovíte črevnú mikroflóru počas i po liečbe antibiotikami a pomôžete im vyvarovať sa hnačkám. Infants Dophilus obsahujú Bifidobacterium infantis – najdôležitejší mikroorganizmus v hrubom čreve dojčaťa, ktorý udržiava prirodzenú fyziologickú mikroflóru.

Pre deti od 5 do 15 rokov sú určené probiotiká Children Dophilus, ktoré detičky ochránia pred chorobami a infekciami v kolektíve detí, zlepšujú príjem minerálnych látok a vitamínov z potravy, pomáhajú pri liečbe hnačky, zmierňujú prejavy kožných ochorení a iné. Probiotiká sú výborným pomocníkom pri tráviacich problémoch, no nie každé majú také kvalitné a bohaté zloženie, preto vyberajte len overené výrobky. Probiotiká Dophilus sú tým najlepším riešením.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada
Ako užívať probiotiká s antibiotikami?
Byť zdraví, je najkrajší darček na Vianoce
Číha aj na vás kandidóza?
Nenechajte pôrod prevrátiť vám život naruby

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov