NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

06-11-2014

Fascinujúci, no zložitý svet vírusov a baktérií

Na zemi, na klávesnici, keď cestujeme, keď raňajkujeme… Všade okolo nás sa nachádzajú baktérie a vírusy. No my ich voľným okom nevidíme. Čo o nich vlastne vieme? Sú pre nás hrozbou, pred ktorou by sme mali utekať?

Dobré a zlé baktérie

Baktérie boli prvými mikroorganizmami na svete. Poznáme škodlivé baktérie, no aj užitočné. Tie škodlivé spôsobujú ochorenia ako angína, borelióza, kvapavka, zápal pľúc, salmonelóza… Aj v našom organizme sa nachádzajú baktérie, dokonca veľké množstvo prospešných baktérií. Niektoré z nich sa nachádzajú napríklad v hrubom čreve a starajú sa o fungovanie našej imunity. Bez nich by naše telo nemohlo existovať.

Nástrahy vírusových ochorení

Vírus si nájde hostiteľa a napadne vnútro živej bunky. Môžeme ho nazvať parazitom, ktorý dokáže meniť svoju štruktúru, a preto je ťažké proti nemu bojovať. Medzi vírusové ochorenia patrí chrípka, herpes, infekčná mononukleóza, zápal spojiviek, osýpky, AIDS…

Pri návšteve lekára si dávajte pozor, aby vám na vírusové ochorenie nepredpísal antibiotiká. Sú pre vás úplne zbytočné, pretože vírusy sú voči nim odolné. Proti vírusovému ochoreniu vám lekár môže predpísať antivirotiká a odporučí vám ochorenie vyležať v posteli. Pri väčšine bakteriálnych ochorení by vám antibiotiká mali zabrať. Nezabudnite na to, že antibiotiká majú vedľajšie účinky a narúšajú vašu mikroflóru v črevách. Pri liečbe, aj po jej ukončení, by ste preto mali brať probiotiká.

Problém dnešnej doby – rezistencia

Ochoriete a dostanete antibiotiká, ktoré vám nezaberú. Dostanete ďalšie a ďalšie. Váš zdravotný problém sa vôbec nevyrieši a vy ste si imunitu oslabili ešte viac. Presne takýchto prípadov je čoraz viac. Niektoré baktérie totiž zostali voči liekom rezistentné. Dokážu sa pred nimi brániť. Ako príklad môžeme uviesť zápalové ochorenie močových ciest. Čoraz menej antibiotík zaberá proti tejto infekcii a ženy nielen na Slovensku majú problém zbaviť sa bolestivých ťažkostí.

Imunita sa buduje už od narodenia

Naše deti si potrebujú vytvoriť dobrý imunitný systém už od narodenia, preto by mamičky nemali izolovať bábätko od ľudí. Áno, bojíte sa, že vaše dieťatko ochorie, no na to, aby bolo odolné voči baktériám a vírusom, si potrebuje voči nim vytvoriť obranyschopnosť. Nemali by sme to veľmi preháňať ani s dezinfekciou a čistením nášho domu. Potrebujeme žiť v prirodzenom prostredí. Samozrejme, čistota je dôležitá, no to neznamená, že musíme kuchyňu drhnúť od rána do večera.

Probiotiká pre najmenších a najväčších

Probiotiká Adults Dophilus obsahujú prospešné baktérie, ktoré zabezpečia správne fungovanie imunitného systému. Ochránia vás pred civilizačnými ochoreniami a zlepšia vaše trávenie. Probiotiká Children Dophilus odporúčame pre deti od 5 do 15 rokov. Vaše ratolesti sa vďaka nim lepšie popasujú s chorobami a infekciami v kolektíve.

Nezabudnite ani na malé deti do päť rokov, ktoré sa taktiež musia popasovať s rôznymi nástrahami. Zaobstarajte im probiotiká Infants Dophilus, ktoré aktivujú ich imunitný systém. Probiotiká udržia ich prirodzenú mikroflóru a vaše dieťa sa bude na vás usmievať zdravé a spokojné každý deň.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Dovolenkový relax a problémy s pokožkou
Čo môžu poriešiť probiotiká?
Prečo užívať probiotiká pri strese a zvýšenom zaťažení organizmu?
Hnačka môže byť veľmi nepríjemným letným spoločníkom
Oslaďte si Vianoce zdravšie so Steviarom

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov