NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

05-09-2014

Deti, škola a imunita

Blíži sa deň D, keď si naše ratolesti dajú na chrbát veľký a ťažký školský batoh a vykročia do školy. No príchod do detského kolektívu čaká aj malých škôlkárov. A čo na to hovorí ich imunitný systém?

Imunita – náš obranný štít

Imunitný systém sa skladá z orgánov a buniek, ktoré nás dokážu obrániť pred škodlivými baktériami, vírusmi, parazitmi a inými cudzími zárodkami. Keď náš obranný systém narazí na niektoré z týchto škodlivín, imunitné bunky sa vďaka chemickému procesu nahromadia na postihnuté miesto a nevítaných návštevníkov zneškodnia.

Ak je ale naša imunita oslabená, jej pomoc nám nevystačí. Vtedy sa naše telo neubráni prechladnutiu, chrípke, alergiám a iným chorobám. Oslabiť ju môžu:

  • výkyvy počasia,
  • nevhodné obliekanie,
  • zmena prostredia,
  • užívanie antibiotík,
  • nedostatok pohybu,
  • nedostatok vitamínov v strave atď.

Imunita sa vyvíja odmalička

Pri bábätkách vplýva na vývoj črevnej mikroflóry už samotné kojenie. V mlieku sa nachádza množstvo výživných látok, ktoré sú pre dieťa nevyhnutné. Medzi nimi nájdeme aj oligosacharidy – probiotiká, ktoré sú potravou pre baktérie nachádzajúce sa v črevnej mikroflóre. Detská imunita sa vyvíja až do predškolského veku.

Škola volá

Keď si mamičky predstavia, že ich dieťa má ísť prvýkrát do škôlky alebo do školy, zatočí sa im z toho hlava. Veľa detí znamená veľa príležitostí ochorieť. V priestoroch, kde sa zdržujú deti, sa nachádza množstvo baktérií a vírusov, ktoré ľahko napadnú organizmus dieťaťa. A mamičky to veľmi dobre poznajú, ak ochorie jedno dieťa, spustí sa lavína a choré sú zrazu všetky. Medzi najčastejšie ochorenia patria chrípka, nádcha alebo opar. Pri opare stačí zle umytý pohár či príbor a problém na perách je na svete.

Máme zbrane, ktoré nám pomôžu

Vždy existuje nejaké riešenie, ako pomôcť sebe aj našim deťom. My pre vás máme dokonca dve. Prípravok Optimun sprej obsahuje viac ako 80 druhov PRP proteínov. Tie podporia fungovanie imunitného systému tým, že preniknú priamo do krvného obehu. Aplikuje sa totiž cez ústnu dutinu. Sprej si nastriekate priamo pod jazyk.

Tento zázračný produkt vám pomôže pri vírusových a bakteriálnych infekciách, astme, alergiách, autoimunitných ochoreniach. Okrem toho vylieči aj herpesy, na ktoré je ozajstný špecialista. V takomto prípade sa Optimun sprej nanesie priamo na postihnuté miesto a zbaví vás nepríjemných problémov. Jeho účinok sa objaví už do 24 hodín.

Okrem neho môžete dať deťom aj probiotiká Children Dophilus, ktoré podporia ich obranný systém a zdravý rast. Užívať sa môžu aj pri chronických prechladnutiach, nechutenstve alebo bolestiach brucha.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Sú probiotiká prospešné pre deti?
Prečo naša imunita nefunguje správne?
Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?
Posilnite si na jeseň svoju imunitu
Na jeseň siahnite po klasike, akou je vitamín C

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov