NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

14-05-2014

Čo spôsobuje poruchy trávenia

Poznáte niekoho vo vašom okolí, kto nemá problémy s trávením? Pre včšinu ľudí je zdravé brucho trochu utópia.Čo stojí za týmito ťažkosťami?

Z každej strany sa na nás valí, čo v prípade tráviacich problémov smieme a čo nie – samé múdre rady, ktoré sú takmer nerealizovateľné. Aspoň pre množstvo ľudí. Väčšinou totiž stačí pevná vôľa a odhodlanie, a tu je kameň úrazu. Pretože výmena jedálnička a sledovanie jednotlivých potravín si ich jednoznačne vyžadujú. Čo však ešte stojí v pozadí vašich problémov?

Stres

Za všetko môže stres, teda aspoň v zdravotnej otázke určite. Hovorí sa, že je dokonca pôvodcom všetkých chorôb ako reakcia tela naň. Súčasná doba nám doslova nedáva na výber, najmä ak sa chcete realizovať v oblasti, ktorá vás baví. Avšak treba si nájsť rozumnú mieru stresu, vyvažovať ho pravidelným relaxom. Ak aj máte stresujúce zamestnanie, nájdite si čas na pravidelnú stravu alebo aspoň minimálne obed.

Nezdravá strava

Jesť treba teda nielen pravidelne, ale aj zdravo. A práve tu to veľa ľudí vzdá. Najmä tí, ktorí si nechcú odopierať sladké neresti a vysmážané jedlá či milovanú pizzu. Vydržať je vecou disciplíny, avšak dobrá správa pre všetkých týchto nezdravých jedál – telo si pamätá dlhodobú aktivitu, a teda keď sa stravujete zdravo celý týždeň, jeden deň hriešnych pochúťok vám neublíži!

Rýchle jedenie

Trpia ním najmä ľudia v strese a tí, ktorí sa vyhladujú takmer na smrť a až potom sa najedia. Samozrejme, dôležitá je dlhodobá aktivita, takže z času na čas keď niečo veľmi rýchlo zjete, nič sa nestane. Avšak pozor na obmedzený čas na obed (alebo žiadny) – doprajte si pokoj, nielen svojmu žalúdku a jeho zdraviu, ale aj pre seba. Po obede sa vám tak bude lepšie pracovať a sústrediť.

Výsledok = zlé trávenie

Čo sa však stane, ak všetko horeuvedené definuje vaše stravovacie návyky? Vaše trávenie sa vám “odvďačí” formou dlhodobých tráviacich problémov. Spočiatku ich možno ani len nespozorujete, budete si maximálne myslieť, že ste niečo zlé zjedli. Keď sa však budú stupňovať, môže byť už neskoro – dlhodobé poruchy trávenia môžu spôsobiť žalúdočné vredy.

Nečakajte, kým bude neskoro

Úplne najlepšia je prevencia – zdravovať sa stravo, športovať a vyhýbať sa potravinám, ktoré dráždia žalúdok. Aká je však realita? Len pre málo ľudí je tento cieľ dosiahnuteľný. Preto ak patríte do tej skupiny ľudí, ktoré už nejaké problémy trápia, nečakajte, kým prerastú do väčších rozmerov. Pri občasných tráviacich problémoch pomôžu probiotiká Adults Dophilus, ak sú však vaše problémy akútne,siahnite po Colon Dophilus.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Zoznámme sa, som vaša imunita
Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?
Herpesy a afty prezradia slabú imunitu
Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov