NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

12-11-2014

Čím zabojujeme voči chrípke?

V stredoveku vraj za ochorenie chrípky mohli hviezdy alebo nahnevaní bohovia. Dnes už ale vieme, že chrípku spôsobuje vírus. Prvý vedec, ktorému sa podarilo izolovať vírus chrípky, bol Wilson Smith. Vďaka tomuto pokroku mohli vedci začať vyvíjať vakcínu proti ochoreniu. Ako sme na tom s chrípkovým ochorením dnes? Vieme sa voči nemu dostatočne brániť?

Ako sa môžem nakaziť?

Chrípka je, ako sme už spomenuli, infekčné ochorenie spôsobené vírusom. Behom pár sekúnd sa nakazíte vzduchom, napríklad, keď niekto infikovaný chrípkou zakašle alebo si kýchne. Najjednoduchšie sa nakazíte od chorého človeka počas prvých dvoch až troch dní, odkedy sa u neho prejavili prvé príznaky choroby.

Príznaky, ktoré odhalia chrípku

Chrípka sa prejaví zo dňa na deň. Náhle dostanete zimnicu a teplotu, ktorá sa vyšplhá na 38 až 40 °C. Pociťujete únavu, bolesti svalov a kĺbov na celom tele. Okrem toho môžete mať dráždivý kašeľ a nádchu. Veru, všetky tieto symptómy pokope nie sú ničím príjemným a doslovne vás prinútia ležať v posteli. A to je aj najlepším riešením, ako chrípku vyliečiť. Byť v pokoji, oddychovať a spať. Na chrípku sú totiž antibiotiká krátke. Pri vírusových ochoreniach (chrípka, herpes…) sú antibiotiká neúčinné.

Ako sa máme brániť?

Keďže čoskoro začína chrípkové obdobie, choroba vás môže zastihnúť kedykoľvek. Skúste obrniť svoj imunitný systém a nedovoľte chrípke zaútočiť.

  • Pite veľmi veľa tekutín. Okrem vody si uvarte aj bylinné čaje alebo ovocné šťavy.
  • Umývajte si častejšie ruky.
  • Pravidelne vetrajte miestnosť, v ktorej spíte.
  • Nefajčite a obmedzte jednoduché cukry.
  • Zvýšte príjem ovocia a zeleniny.
  • Lekári odporúčajú očkovanie proti chrípke.
  • Ak ste sa chrípke predsa nevyhli, v akútnych prípadoch vám lekár predpíše antivirotiká – zabránia ďalšiemu množeniu vírusu.
  • Upravte si jedálniček. Jedzte ľahko stráviteľné potraviny. Medzi osvedčené domáce recepty patrí aj pravý slepačí vývar, v ktorom sa nachádza množstvo prospešných vitamínov.
  • Dopĺňajte vitamín C. Odporúčame produkt BIO-C 500, s ktorým znížite vyčerpanie a budete sa cítiť fit.

Obzvlášť veľký pozor by si pred chrípkou mali dávať deti v predškolskom veku, starší ľudia, ľudia s chronickými ochoreniami a tehotné ženy. Patria totiž do rizikovej skupiny.

Pripravte sa na chrípku prevenciou

Za najlepšie riešenie považujeme prevenciu, ktorou si zlepšíte imunitu a znížite pravdepodobnosť, že dostanete chrípku. Dokonalým pomocníkom je Kolostrum s PRP proteínmi, ktoré bojujú proti vírusom a baktériám. Pomôžu vám obnoviť oslabnutú imunitu a udržať ju v tej najlepšej forme.

Pre ešte rýchlejšie uzdravenie použite Optimun sprej. Začne účinkovať do 24 hodín a naštartuje váš imunitný systém. Neubránia sa proti nemu vírusy ani baktérie. Vďaka šikovnému baleniu ho môžete nosiť stále pri sebe.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Zlé vs. dobré baktérie
Žije v nás viac baktérií ako je buniek nášho tela
Nezabúdajme ani na deti
Osvedčené tipy na reštart imunity

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov