NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

05-06-2014

Candida albicans – ženský nepriateľ

Leto bez intímnych problémovLeto nie je len obdobím dovoleniek a oddychových aktivít, ale, bohužiaľ, častokrát aj rôznych nepríjemných ochorení, ktoré tieto činnosti sprevádzajú. Viac ako inokedy sú ohrozené predovšetkým ženy, na ktoré práve v letnom období striehnu rôzne nástrahy, bez ktorých by bol dovolenkový čas rozhodne príjemnejší. Sú to najmä mykózy, resp. kvasinkové infekcie, ktoré nám svojim priebehom dokážu veľmi znepríjemniť život a „vďaka“ ktorým sa aj tá najkrajšia dovolenka môže stať peklom.

Nepríjemná Candida

Až 75 % žien aspoň raz za život prekonalo kvasinkovú infekciu, preto je veľmi dôležité vedieť, ako tomuto ochoreniu predchádzať, prípadne ako ho liečiť. Neliečená kvasinková infekcia sa totiž opakovane vracia a môže spôsobovať čoraz väčšie problémy, ktorým by sa každá z nás radšej vyhla. Kvasinkové ochorenie, odborne nazývané vaginálna kandidóza, spôsobujú najmä kvasinky z rodu Candida, ktoré sú prirodzenou súčasťou pošvovej mikroflóry. Najznámejšou z nich a súčasne najčastejším pôvodcom (až v 90 %) kvasinkových infekcií u žien je kvasinka Candida albicans. Za určitých okolností môže dôjsť k premnoženiu kvasiniek, čím sa naruší rovnováha pošvového prostredia a výsledkom je práve vaginálna kandidóza. Tá sa prejavuje nepríjemným výtokom, svrbením, bolesťami pri pohlavnom styku a pri močení.

Príčin je veľa

Kvasinkovej infekcii sa asi nedá úplne vyhnúť, existuje totiž mnoho príčin, ktoré podporujú vznik mykózy. Patrí medzi ne užívanie široko spektrálnych antibiotík či nosenie syntetického spodného prádla, v ktorom koža nemôže dýchať a stáva sa tak náchylnou na kvasinkové infekcie. Iným faktorom môže byť časté používanie antibakteriálnych mydiel, ktoré likvidujú z intímnej oblasti okrem škodlivých baktérií aj baktérie, ktoré sú prirodzeným nepriateľom kandidy – napríklad laktobacily, čo umožňuje jej rýchle rozmnožovanie. Zákernou sa v tomto prípade stáva aj hormonálna antikoncepcia, ktorá je častým spúšťačom kvasinkovej infekcie. Práve antikoncepcia môže byť ten dôvod infekcie, na ktorý mnohé ženy pri pátraní po jej príčinách zabúdajú alebo si ho jednoducho nechcú pripustiť. Hormonálna antikoncepcia mení štruktúru vaginálneho biofilmu, spôsobuje zvýšenú produkciu pošvového cukru a ten je potravou práve pre kvasinky. V lete prispieva k výskytu mykózy teplé a vlhké počasie, plávanie v chlórovaných bazénoch, horúce sediace kúpele a dlhodobé nosenie mokrých plaviek.

Pomáhajú probotiká

Mnoho žien z vlastnej skúsenosti vie, že kvasinková infekcia je nepriateľ, ktorého sa nedá len tak ľahko zbaviť a ktorý sa navyše veľmi rád opakovane vracia. Konkrétna príčina vzniknutej infekcie sa často hľadá veľmi ťažko, preto je dôležité infekciu nielen liečiť, ale jej aj predchádzať preventívnymi opatreniami. Účinným prostriedkom v boji proti kvasinkovým infekciám sú probiotiká SUPER DOPHILUS, ktoré pomáhajú navrátiť narušenú mikrobiálnu rovnováhu v intímnej oblasti. Sú špeciálne zamerané proti premnoženiu kvasinky Candida albicans. A to najmä vďaka jedinečnej kombinácii baktérií Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus salivarius, ktorá túto kvasinku udržuje pod kontrolou. Probiotiká SUPER DOPHILUS sú vhodné ako podporný prostriedok počas liečby, tak ako aj prostriedok vhodný na dlhodobé užívanie s cieľom predchádzať opätovnej infekcii.

Pridružená infekcia

Bohužiaľ, keď už si myslíme, že kvasinková infekcia je to najhoršie, čo nás stretlo, často sa k nej pridá ešte infekcia močových ciest. V 80 až 90 % prípadov ju spôsobuje neslávne známa Escherichia coli. Napriek tomu, že pošva a močová rúra nie sú priamo prepojené, gynekologický zápal často prechádza do zápalu močovej rúry a môže vyústiť až v zápal močového mechúra.

Ak infekcia pretrváva v organizme a vyvoláva ťažkosti, ktoré komplikujú život, jej liečba je založená na užívaní antibiotík, ktorých častým nežiaducim účinkom je zasa kvasinková infekcia. Žena sa teda dostáva do cyklu opakovaných infekcií a častá návšteva gynekológa jej komplikuje aktívny život. Probiotikum WOMEN DOPHILUS je unikátny probiotický výživový doplnok, určený špeciálne pre ženy, ktoré trpia práve častými infekciami močových ciest. Zloženie prípravku WOMEN DOPHILUS zaručuje maximálnu probiotickú koncentráciu a účinok vybraných kmeňov baktérií s ohľadom na potreby ženského organizmu. Probiotický komplex obsahuje unikátnu baktériu Lactobacillus fermentum a extrakt z brusníc, ktoré už naše staré mamy používali pri zápaloch močového ústrojenstva. Extrakt ničí patogénne baktérie v močovom trakte a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami efektívne pôsobia proti šíriacej sa infekcii.

Je zbytočné nechať si leto zničiť nepríjemnými infekciami, keď existuje možnosť, ako sa ich zbaviť alebo sa im vyhnúť úplne. Siahnite po probiotikách Dophilus, sú pre telo prirodzené. Prinesú vám želanú úľavu a vy si tak budete môcť naplno vychutnávať letnú pohodu. A slovo „infekcia“ budete môcť škrtnúť zo svojho slovníka.

Jedna odpoveď na “Candida albicans – ženský nepriateľ”

  1. Brandondaunc píše:

    Обилие утеплительных материаловПравильно подобрать утеплительный материал для теплоизоляции наружных стенок для вас поможет сравнительный анализ, приведенный в специальной статье нашего портала пошив штор своими руками выкройки.

Podobné články

Nenápadná celiakia
Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada
Aký majú význam probiotiká?
Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?
Zdravá OHSO čokoládka namiesto salóniek

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov