NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

02-12-0201

Ako užívať probiotiká s antibiotikami?

Pri výbere antibiotík v lekárni dostanete nie len antibiotiká, ale aj otázku od pani magistry lekárničky, ktoré probiotiká vám môže ponúknuť? V období pionierov sme užívali komplex vitamínov B (ako podporu črevného prostredia pre probiotiká) za par korún. Dnes sú v kurze probiotiká, avšak cena je výrazne vyššia.

Je vôbec nutné užívať probiotiká s antibiotikami?

Áno, antibiotiká zabíjajú nielen zlé baktérie ale aj dobré baktérie. Pokiaľ chýbajú prejaví sa to hnačkami, plynatosťou alebo nevoľnosťou. Probiotiká pomôžu  aj ženám predchádzať nepríjemným vaginálnym mykózam, ktoré vznikajú ako vedľajší nežiaduci účinok pri liečbe antibiotikami.

Probiotiká sú balzam na črevo, ako dlho ich treba užívať s antibiotikami?

Probiotiká treba užívať v odstupe 3 hodiny po každom podaní tablety antibiotika, aby sa predchádzalo zničeniu probiotika antibiotikami. Čiže keď užívame antibiotiká každých 12 hodín probiotikum treba brať DVRAKRÁT denne. Je dôležité aby ste vždy dobrali celé balenie antibiotík tak ako určil lekár a ešte minimálne dva týždne po tejto dobe i keď už neužívate antibiotika je prospešné podporiť imunitu probiotikami v dávke jednej kapsuly denne.

Ako spoznám kvalitné probiotiká?

Najkvalitnejšie sú tie, ktoré obsahujú aspoň 3 až 4 miliardy živých baktérií v jednej kapsule, pozostávajú aspoň z 3 probiotických kmeňov a ideálne je pokiaľ sú celú dobu držané  (aj v lekárni) v chladničke, vďaka čomu sa zabezpečí prežitie všetkých baktérií v kapsule.

vizualizacia NOVY DOPHILUS

Buďme priateľský k našim priateľským bunkám

a podporme ich pri užívaní antibiotík!!

3 odpovede na “Ako užívať probiotiká s antibiotikami?”

  1. Mária Lysíková píše:

    hned ako zacnete s uzivanim antibiotik alebo aj skor ak sa da nasadte laktobacily Swiss imunit na mikrofloru zaludka nech nemate traviacie problemy

  2. DanielaDíaz píše:

    Kailangan mong isumite ang iyong impormasyon ng kontak sa website at makipag-ugnay sa iyo ang isang sales person upang talakayin ang mga detalye ng paghahatid at pagbabayad. Ipinapangako ng tagagawa ang ganap na pagiging anonimo at walang anumang mga marka na nagpapahiwatig kung ano ang nasa loob ng pakete na naglalaman ng iyong order. http://titangel-in-philippines.com/#3 Unang impormasyon ito, kaya sasabihin. Sa madaling sabi tungkol sa pag-susuri para sa produkto ng pagpapalaki ng titi. Maraming ibang mga kalalakihan na ang kanilang sukat kapag tumitigas ay medyo mas malaki kaysa sa 4.3’’, ako ay nagkaroon ng tiyak at sikolohikal na problema mula noong pagkabata.

Podobné články

Celiakia – choroba detí aj dospelých
Vyzbrojte sa proti alergiám
Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?
Na zdravie dieťaťa myslite už od prvých dní tehotenstva
SOS balíček na dovolenku

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov