Blog - Antibiotiká a probiotiká

02-12-0201

Ako užívať probiotiká s antibiotikami?

Pri výbere antibiotík v lekárni dostanete nie len antibiotiká, ale aj otázku od pani magistry lekárničky, ktoré probiotiká vám môže ponúknuť? V období pionierov sme užívali komplex vitamínov B (ako podporu črevného prostredia pre probiotiká) za par korún. Dnes sú v kurze probiotiká, avšak cena je výrazne vyššia.

Je vôbec nutné užívať probiotiká s antibiotikami?

Áno, antibiotiká zabíjajú nielen zlé baktérie ale aj dobré baktérie. Pokiaľ chýbajú prejaví sa to hnačkami, plynatosťou alebo nevoľnosťou. Probiotiká pomôžu  aj ženám predchádzať nepríjemným vaginálnym mykózam, ktoré vznikajú ako vedľajší nežiaduci účinok pri liečbe antibiotikami.

Probiotiká sú balzam na črevo, ako dlho ich treba užívať s antibiotikami?

Probiotiká treba užívať v odstupe 3 hodiny po každom podaní tablety antibiotika, aby sa predchádzalo zničeniu probiotika antibiotikami. Čiže keď užívame antibiotiká každých 12 hodín probiotikum treba brať DVRAKRÁT denne. Je dôležité aby ste vždy dobrali celé balenie antibiotík tak ako určil lekár a ešte minimálne dva týždne po tejto dobe i keď už neužívate antibiotika je prospešné podporiť imunitu probiotikami v dávke jednej kapsuly denne.

Ako spoznám kvalitné probiotiká?

Najkvalitnejšie sú tie, ktoré obsahujú aspoň 3 až 4 miliardy živých baktérií v jednej kapsule, pozostávajú aspoň z 3 probiotických kmeňov a ideálne je pokiaľ sú celú dobu držané  (aj v lekárni) v chladničke, vďaka čomu sa zabezpečí prežitie všetkých baktérií v kapsule.

vizualizacia NOVY DOPHILUS

Buďme priateľský k našim priateľským bunkám

a podporme ich pri užívaní antibiotík!!

Podobné články

Nástrahy antibiotík
Fascinujúci, no zložitý svet vírusov a baktérií
Ak užívate antibiotiká, nezabúdajte na probiotiká!
Vedeli ste, že antibiotiká na vírusy neúčinkujú?
default
Využitie spreja Optimun v terapii zápalových ochorení ústnej dutiny

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov