NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

15-01-2014

Ako sa starať o zrak?

Viete si predstaviť svoj život bez zraku? Veľa ľudí ho považuje za absolútnu samozrejmosť a neuvedomujú si, ako rýchlo oň môžu zasa prísť. Väčšina sa začne zaujímať o prípadnú starostlivosť o oči, až keď je už príliš neskoro.

Hovorí sa, že oči sú bránou do duše. Každodenne sú namáhané asi najviac a nedoprajeme im ani tú najmenšiu starostlivosť. Skúste sa zamyslieť nad zopár faktormi a prídete nato, že oči si zaslúžia našu starostlivosť:

  • Som denne vystavený umelému alebo nekvalitnému osvetleniu?
  • Trávim denne pri monitore počítača alebo televízii viac ako 2 hod?
  • Pohybujem sa v prostredí so zlou kvalitou ovzdušia?
  • Spím 8 hodín denne?
  • Sú súčasťou môjho jedálnička mliečne výrobky, ovocie a zelenina? (raz za mesiac nestačí)

Ako súvisí strava so zrakom?

Možno vás prekvapila posledná otázka, či sú mliečne výrobky, ovocie a zelenina pravidelným návštevníkom na vašom tanieri. Tento bod však v sebe zahŕňa oveľa viac ako iba vyvážený jedálniček. Oči, takisto ako všetky orgány, ovplyvňuje celkový stav vášho tela a zdravia. Teda je namieste sa aj zamyslieť, či máte dostatok pohybu, či fajčíte alebo holdujete rôznym iným neduhom.

Keď strava nestačí

V súčasnej dobe sa stretávame s mnohými výskumami, ktoré tvrdia, že ani ovocie a zelenina už nie je tým, čím bývali. Preto sa pomerne ľahko môže stať, že zeleninu síce jete, no vitamínov máte stále nedostatok. Nebudeme si klamať, komu sa v dnešnom rýchlom životnom štýle podarí jesť pravidelne kvalitné a na vitamíny bohaté jedlá?

Prečo sa pri téme starostlivosti o oči rozprávame o strave? Oči potrebujú výživu presne tak isto, ako sa kosti nezaobídu bez vápnika. Látkami, bez ktorých sa môžete rozlúčiť so zdravým zrakom, sú v tomto prípade luteín, zeaxantín a vitamíny A,C a E. Teraz prichádza pointa – ľudské telo si nedokáže samo produkovať luteín, a teda ho musíme prijímať v strave. Keď strava nestačí, potom prichádzajú na rad výživové doplnky. Pozor, nie sú to lieky a ani nenahrádzajú pestrú a vyváženú stravu! Pomáhajú však tam, kde už iba zelenina nestačí.

Ako teda môžme dať očiam to, čo potrebujú? Riešením môžu byť aj výživové doplnky Makulin a Makulin Plus, bohaté na luteín, zeaxantín a iné pre oči prospešné látky. Zatiaľ čo Makulin zabezpečuje preventívnu starostlivosť o váš zrak, keď sú oči namáhané, Makulin Plus je už určený pre ľudí, ktorí už majú problém so zrakom. To je napríklad aj pri Makulárnej degenerácii, chorobe, pri ktorej v dôsledku vysokého veku sa zhoršuje zrak, ostrosť alebo neschopnosť rozlišovať farby.

Aby ste sa však do tejto fázy nedostali, je lepšie sa o oči a zrak starať už teraz. Vyžadujú si rovnakú pozornosť ako ktorákoľvek iná časť vášho tela, nezanedbávajte ich!

2 odpovede na “Ako sa starať o zrak?”

  1. Laura Miková píše:

    ja hlavne musím kvapkať umelé slzy inak by moje oči zoschli, keďže robím za PC kvapkám pravidelne ocutein kvapky keď si ich zabudnem alebo dojdu tak je to celé zle :D

  2. Alžbeta Linecká píše:

    ako druh prevencie a starostlivosti zaroven odporucam vitaminy ocutein uzivat raz do roka, oci sa vam podakuju za to :)

Podobné články

Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?
Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?
Kvasinková infekcia – postrach žien
Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada
Trávenie v dobrej kondícii je nesmierne dôležitá vec

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov