NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Oslabená imunita

24-03-2015

Aj u vás vyhráva jarná únava?

Únava je z medicínskeho hľadiska subjektívnym príznakom, ktorý sa dá len ťažko potvrdiť vyšetrením. Aj napriek tomu je jarná únava reálny stav organizmu.

Na jar a na jeseň sa zvyšuje počet ľudí, ktorí trpia úzkostnými stavmi, depresiami či pocitom vyčerpania. Nejde o dôsledok dnešnej doby, s rovnakými problémami sa na prelomoch ročných období stretávali aj naši predkovia. Únava súvisí s biorytmami, stresom aj so skladbou potravy. Počas zimy totiž jeme menej ovocia a zeleniny.

Chronický únavový syndróm

Ak jarná únava trvá pridlho, prerastá do tzv. chronického únavového syndrómu. Lekári ho považujú za civilizačné ochorenie. U žien je diagnostikovaný dva až štyrikrát častejšie ako u mužov. Medzi najpravdepodobnejšie mechanizmy jeho vzniku patrí komplexná imunitná porucha a už spomínaný stres.

Ako sa jarnej únave vyhnúť?

Pre imunitný systém bývajú jarné a jesenné teplotné zmeny veľkou záťažou, ktorú pociťujeme ako vyčerpanosť. Dobrou správou je, že tí, ktorí sa počas zimy dostatočne pohybujú, nemusia na jej konci žiadnu únavu pociťovať. Podľa odborníkov majú s jarným vyčerpaním problém najmä ľudia, ktorí sú cez zimu pasívni a trávia väčšinu času bez pohybu.

Ak nepatríte medzi pravidelných športovcov, mali by ste medzi svoje aktivity zaradiť aspoň prechádzky. Uškodiť nemôže ani odľahčená strava: zelenina, ovocie, mliečne výrobky a ryby.

Pomoc PRP proteínov

Okrem pohybu a stravy telo pred jarnou únavou skvele chránia PRP proteíny, ktoré prirodzene naštartujú vašu imunitu. Majú jedinečnú schopnosť upravovať odpoveď imunitného systému a stimulovať produkciu leukocytov. Pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné molekuly stimulujúce aktivitu imunitného systému (napr. echinacea, hliva ustricová, betaglukán, aloe vera, oligosacharidy, rôzne multivitamíny, megadávky vitamínu C či zinku).

Patentovaný komplex s viac ako 80 druhmi PRP proteínov nájdete v prípravku Optimun sprej zn. Monsea. Jeho účinok je mimoriadne rýchly práve vďaka sprejovej forme. Stačí si ho nastriekať pod jazyk. Vstrebávanie PRP proteínov cez ústnu sliznicu je veľmi rýchle a zaručuje prienik PRP proteínov priamo do krvného obehu. U mnohých pacientov sa účinok Optimun spreja prejaví už do 24 hodín. Účinky PRP proteínov boli preukázané mnohými klinickými štúdiami.

Podobné články

Aj spánok má vplyv na našu imunitu. Koľko a ako by sme mali spať, aby sme boli fit?
Kyslú kapustu si doprajte nielen na Vianoce. Je to výborný pomocník na posilnenie imunity
Prečo je dôležité na jeseň posilniť deťom slizničnú imunitu?
Psychika a imunita sú úzko prepojené. Ako sa to odzrkadľuje na našom zdraví?
5 rád, ako predísť zápalom močových ciest

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov