NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Oslabená imunita

24-03-2015

Aj u vás vyhráva jarná únava?

Únava je z medicínskeho hľadiska subjektívnym príznakom, ktorý sa dá len ťažko potvrdiť vyšetrením. Aj napriek tomu je jarná únava reálny stav organizmu.

Na jar a na jeseň sa zvyšuje počet ľudí, ktorí trpia úzkostnými stavmi, depresiami či pocitom vyčerpania. Nejde o dôsledok dnešnej doby, s rovnakými problémami sa na prelomoch ročných období stretávali aj naši predkovia. Únava súvisí s biorytmami, stresom aj so skladbou potravy. Počas zimy totiž jeme menej ovocia a zeleniny.

Chronický únavový syndróm

Ak jarná únava trvá pridlho, prerastá do tzv. chronického únavového syndrómu. Lekári ho považujú za civilizačné ochorenie. U žien je diagnostikovaný dva až štyrikrát častejšie ako u mužov. Medzi najpravdepodobnejšie mechanizmy jeho vzniku patrí komplexná imunitná porucha a už spomínaný stres.

Ako sa jarnej únave vyhnúť?

Pre imunitný systém bývajú jarné a jesenné teplotné zmeny veľkou záťažou, ktorú pociťujeme ako vyčerpanosť. Dobrou správou je, že tí, ktorí sa počas zimy dostatočne pohybujú, nemusia na jej konci žiadnu únavu pociťovať. Podľa odborníkov majú s jarným vyčerpaním problém najmä ľudia, ktorí sú cez zimu pasívni a trávia väčšinu času bez pohybu.

Ak nepatríte medzi pravidelných športovcov, mali by ste medzi svoje aktivity zaradiť aspoň prechádzky. Uškodiť nemôže ani odľahčená strava: zelenina, ovocie, mliečne výrobky a ryby.

Pomoc PRP proteínov

Okrem pohybu a stravy telo pred jarnou únavou skvele chránia PRP proteíny, ktoré prirodzene naštartujú vašu imunitu. Majú jedinečnú schopnosť upravovať odpoveď imunitného systému a stimulovať produkciu leukocytov. Pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné molekuly stimulujúce aktivitu imunitného systému (napr. echinacea, hliva ustricová, betaglukán, aloe vera, oligosacharidy, rôzne multivitamíny, megadávky vitamínu C či zinku).

Patentovaný komplex s viac ako 80 druhmi PRP proteínov nájdete v prípravku Optimun sprej zn. Monsea. Jeho účinok je mimoriadne rýchly práve vďaka sprejovej forme. Stačí si ho nastriekať pod jazyk. Vstrebávanie PRP proteínov cez ústnu sliznicu je veľmi rýchle a zaručuje prienik PRP proteínov priamo do krvného obehu. U mnohých pacientov sa účinok Optimun spreja prejaví už do 24 hodín. Účinky PRP proteínov boli preukázané mnohými klinickými štúdiami.

Podobné články

5 rád, ako predísť zápalom močových ciest
Rozmohla sa v kolektíve chrípka? Predíďte jej s našimi 7 tipmi na posilnenie imunity u detí
Prečo je dôležité na jeseň posilniť deťom slizničnú imunitu?
6 častých chýb, ktoré robíme, keď nás zdolá choroba
4 plody pre zdravú imunitu, ktoré v jeseni nájdete vo svojej záhradke

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov