NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobry den,

 

chcela by som sa Vas opytat, pred dvomi tyzdnami som bola u svojho gynekologa na preventivnom vyšetreni a dopadlo v poriadku, no akurat mam dost menštruaciu, uz ma bolia aj križe, prsia sa mi nafukli, ale mam problem, že chodim častejšie močiť a pociťujem vonkajšie svrbenie genitalii. Neviem, ako je to mozne, pretože som velmi čistotna a aj partnera mam uz 3 roky. Možte mi nejako poradiť, čo s tym? Kupila som si aj vaginalnu tabletku-Canesten. Može mi to nejako ovplyvniť menštruaciu?či je možne, že mi može aj vynechať.Dakujem

Ťažko povedať. Aj za dva týždne sa dá napríklad nachladnúť, alebo v prípade ak s partnerom máte pohlavný styk aj počas menštruácie, môžete byť v tomto čase náchylnejšia na infekciu. To, že Vás počas menštruácie svrbí v intímnej oblasti, nemusí nutne znamenať kvasinkovú infekciu. Navyše kvasinková infekcia môže byť aj napríklad spôsobená nadmernou hygienou v intímnej oblasti. Ide totiž o to, že za normálnych okolností kvasinka vo Vašom vaginálnom prostredí prirodzene žije a je neškodná, ak sa však vplyvom nejakého faktora premnoží, spôsobuje komplikácie.

 

Počas menštruácie sa mení pH vagíny. S týmto faktom ako aj s mnohými inými môžu súvisieť Vaše nepríjemné pocity. Pociťujete tieto symptómy častejšie – napríklad pravidelne počas menštruácie? Nezvyknú po období menštruácie spontánne vymiznúť? Tableta Canesten určite neovplyvní Váš cyklus (teda menštruáciu), nie je na hormonálnej báze, jedná sa len o čisté antimykotikum.