Témy

Spýtajte sa odborníka


Dobrý den.Už asi 4 mesiace trpím opakovanými mykozami, ktore sa mi aj po preliečení vždy vracajú.Užívam antikoncepciu Yaz a mávam od nej aj špinenie.No a vždy pri mykoze mám aj to špinenie.Len teraz neviem či je to z tej antikoncepcie alebo od mykozy.

 

Doktorka vravela, že to može byť aj z tej mykozy.Teraz sa zase preliečujem na mykozu a beriem Entizol do pošvy.Svrbenie mi neprechádzalo, tak mi dala doktorka k tomu aj candibene do pošvy.Svrbenie ustúpilo ale krvácanie nie. A o už dnes beriem poslednú desiatu tabletku Entizolu. Myslíte, že to krvácanie môže byť niečo vážnejšie?

Pani Pittnerová! K príčine Vašich problémov sa vyjadriť neviem. Medzi možné príčiny opakovaných problémov patrí aj užívanie hormonálnej antikoncepcie, či oslabená imunita. Kontaktovali ste imunológa? V Taliansku žiaľ Dophilus nekúpite, je dostupný v Čechách a na Slovensku. Intenzita a frekvencia stolice závisí aj od stravy, prípadného stresu a rôznych okolností. Keďže zvyčajne mávate pravidelnú stolicu je potrebné sa zamyslieť nad tým aká zmena nastala vo Vašej životospráve, ktorá mohla zápchu vyvolať.Pri akútnych problémoch (ako je aj zápcha a kvasinková infekcia) je potrebné dávkovanie probiotika zvýšiť na 2-3x denne 1 kapsula denne až do ustúpenia problémov. Dlhodobé užívanie znamená 3 mesiace a viac. Neviem Vám presne odpovedať, či sa Vám problémy vrátia, závisí to od toho, či bola odstránená vyvolávajúca príčina – napríklad či budete liečená na oslabený imunitný systém ak je toto Váš problém, alebo či vysadíte hormonálnu antikoncepciu alebo zvážite jej zmenu ak by tá bola príčinou Vašich opakovaných problémov.