Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den.Mam dlhodoby problem s kvasinkami.Uz je to asi vyse roka a pol.Bola som aj u svojej gynekologicky,ta mi len povedala kupte si nieco z lekarne.Tak vzdy kupujem canesten kombi.Skusala som aj Wobenzym,gyntima,probiotika,nejem sladkosti.

 

Ja uz naozaj neviem co robit.Mam to skoro kazdy mesiac a ak aj nemam stale citim nejake svrbenie,aj ked slabe.Vzdy mi to zacne po menstruacii.Myslite,ze by sme mali s partnerom pouzivat kondom pri styku?Pomohlo by to?dakujem.

Pani Martina! Kvasinky sa u predisponovaných žien radi pomnožia pred alebo po menštruácii. Problémy zvyčajne netrvajú dlho a spontánne ustúpia. Ak je toto Váš problém – kondóm Vám nepomôže. Pomohol by ak by teoreticky Váš partner bol bezpríznakovým prenášačom infekcie na Vás – ak v období menštruácie spolu pohlavne žijete. Túto dilemu viete rýchlo poriešiť a presvedčiť sa či tomu tak nie je.

 

V lekárniach je od minulého roka dostupný Urinfekt test – zistí prítomnosť zvýšeného množstva baktérií, či kvasiniek v moči. Váš partner ocení, že kvôli tomu nebude musieť ísť k lekárovi :-).

 

Navštívili ste s týmto opakovaným problémom imunológa – chronické problémy s kvasinkovými infekciami spadajú už aj do réžie imunológa, ktorý sa zaoberá zníženou imunitou. Ani probiotiká nie sú jedného druhu. Vybrali ste si správne probiotikum podľa zdravotného problému – napríklad Super Dophilus?Užívali ste probiotiká správne – teda po jedle?Užívali ste probiotiká dostatočne dlho – 3 mesiace a viac?

 

Preventívny efekt probiotík je možné badať až po dlhodobom užívaní. Môže tak dôjsť k úplnému vymiznutiu problémov, alebo na problémy budete trpieť menej často. Závisí od toho, kde je zakorenená príčina Vašich zdravotných problémov.