Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, chcem sa opýtať na môjho 3.ročného syna. Máme recidivujúce afty, každé 2 týždne, zistili nám vo výteroch candibu, tú sme preliečili mykomaxom, ale afty na´dalej máme. Myslíte, že tieto probiotika dolphius by nám pomohli? Pred 2rokmi sme ich užívali pri ATB liečbe a doteraz ich mám v chladničke, je možné ich ešte užívať,alebo radšej kúpiť nové? Ďakujem za odpoveď Danka

Milá Daniela, probiotiká Infants Dophilus (prášok) je potrebné do 2 mesiacov po otvorení spotrebovať. Preto neodporúčam ich užívanie po tom ako boli otvorené v chladničke. Na prevenciu vzniku áft (ako nežiadúci účinok po užívaní antibiotík) odporúčam ostať pri užívaní probiotík.

 

Ak však synček nie je opakovane liečený antibiotikami a afty vznikajú v dôsledku oslabenej imunity, odporúčam použiť náš nový produkt Monsea Kolostrum kapsulky. Ako jediné kolostrum a trhu obsahuje vysoký podiel PRP proteínov. PRP proteíny sú signálne molekuly, ktoré komunikujú s bunkai imunitného systému a učia ich správne na podnety reagovať. V čase infekcie sa imunitný systém vybudí k zvýšenej aktivite a v čase alergie sa tak napríklad jeho reakcie utlmia. Výborne a veľmi rýchlo pôsobí v tomto smere aj náš produkt Optimun sprej, ktorý však z dôvodu aplikácie (ako sprej) pre deti mladšie ako 6 rokov neschválili.

 

Sprej je bezpečný na použitie aj pre deti mladšie, ale je potrebné dávku aplikovať na lyžičku a dieťatu podať na lyžičke. Účinok spreja je už do 24 hodín v mnohých prípadoch, pretože oproti Monsea Kolostru obsahuje 3x viac PRP proteínov. Predávkovanie PRP proteínmi nie je možné.