NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den. Moj problem: Vysadila som HAK Lidynette 20. Som bez nich uz nieco cez 3 mesiace. Medzitym som mala a aj predtym chvilu problem so zapachajucim vytokom (lekar mi diagnostikoval bakterialnu vaginozu a dal mi antibiotika, krem do posvy).

 

Dostala som riadne vynadane kvoli vysadenej antikoncepcii, ze som to spravila bez poradenia sa s nim. Mala som potrebu sa precistit, uvedomujem si, ze je to obrovsky zasah do organizmu. A teraz chcem HAK spat, nakolko priebeh mojej menstruacie je neunosny, pocas uzivania HAK som nemala v postate ziadne problemy, aj krvne testy vsetky v poriadku.

 

Moja menstr. je silna, mam zavrate a stavy na odpadnutie, je to neznesitelne. Mozem si nasadit opat HAK alebo musim este nejaky cas pockat? Mam sa poradit o tom aj s lekarom, ci mozem ju zacat uzivat aj bez toho. Dakujem krasne za odpoved, radu.

Pani Zuzka! Určite sa poraďte s lekárom. Jendoznačne však nehazardujte s vysádzaním a znovazavádzaním antikoncepcie. Každý takýto krok naruší Váš menštruačný cyklus a telo sa z neho musí spamätať.

 

Dokonca aj lekári majú na antikoncepciu rôzny názor. Ak Vám však antikoncepcia spôsobuje problémy gynekologického charakteru ako sú častejšie infekcie ženských rodidiel, jednoznačne by som zvážila použitie alternatívnych spôsobov zabránenia počatia.

 

Váš lekár však možno zaviedol antikoncepciu práve pre problémy s menštruáciou, ktoré spomínate, preto aj keď Vás pokarhal, zájdite za ním a skonzultujte to s ním. Iste Vám rád vysvetlí ako to myslel a bude rád, že mu dôverujete.