Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň,v prvom rade veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.Chcela by som sa ešte spýtať či probiotiká Infants dophilus plus majú rovnaké pozitívne účinky pre dojčatá ako Infants dophilus a či ich môžem dávať mojej 4-mesačnej dcérke preventívne.Pôvodne som jej chcela kúpiť Infants dophilus,ale keďže ich akurát nemali,tak mi ponúkli Infants dophilus plus.Prosím poraďte mi.Ďakujem.

Pani Janka! V lekárni by mali rozdiel poznať. Z hľadiska pôsobenia u probiotík nie je rozdiel. Priaznivo ovplyvňujú trávenie, podporujú funkcie imunitného systému, pôsobia protizápalovo. Hlavný rozdiel medzi probiotikami Infants Dophilus a Infants Dophilus Plus je v množstve baktérií (väčší počet baktérií), pretože je určený na intenzívnejšie problémy.

 

Ďalej je tu zmena v druhu obsiahnutých bakrérií (výraznejšie protizápalové pôsobenie, regenerácia čreva….). Ďalej prípravok Infants Dophilus je pre Vás výhodnejší z hľadiska ceny a počtu dávok. Ak ste si prípravok Infants Dophilus Plus už zakúpili, dieťatku ho môžete kľudne podať, postačuje v dávke pol odmerky denne.

 

Musím však dodať, že v črievku dieťaťa sa usídli len také množstvo baktérií, ktoré si tam nájdu miesto (v čase choroby, užívania antibiotík potrebuje baktérií viac, lebo sú vo väčšej miere deštruované), ostatné sa vylúčia v stolici dieťaťa. Z hľadiska bezpečnosti Vám teda vravím áno, pokojne môžete podávať dieťatku tento prípravok, je pre neho vhodný. Z hľadiska výberu produktu, Vaše dieťa nepotrebuje preventívne takú vysokú dávku baktérií, pokiaľ netrpí na žiadne zdravotné problémy.