NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, že vo výtoku sa mi objavuje krv..mám síce týždeň pred menštruáciu a asi pred týždňom som začala používať Super Dophilus, beriem aj antikoncepciu Minerva..môže to byť spojené s tabletami že telo si na ne zvyká? vopred ďakujem za odpoveď.

Pani Gabika!
Špinenie pred menštruáciou je celkom bežná vec, spôsobuje ju zmena hormonálnej hladiny v tele ženy pred menštruáciou a je predznakom samotnej menštruácie. Pred užívaním antikoncepcie ste špinenie pred menštruáciou nemávali? Samotný fakt, že užívate antikoncepciu mi nič nenapovedá. Je to novonasadená antikoncepcia? Užívate ju už dlhšiu dobu?

 

Ak napríklad užívate antikoncepciu prvý mesiac, môžete špiniť práve v dôsledku jej užívania. Ak by ste výtoky v dôsledku jej užívania mali teraz aj častejšie, je to bežná reakcia ženského organizmu na podávanie hormónov. Hormóny v antikoncepcii zvyšujú produkciu zásobného cukru v bunkách pošvy, ale aj produkciu hlienu.

 

Niekedy býva zvýšená i citlivosť prsníkov. Závisí len na Vás, či Vás tento fakt obmedzuje natoľko, že Vám to vadí. Tieto zmeny by ste mali prekonzultovať so svojím lekárom. Spolu potom môžete zvážiť či v užívaní antikoncepcie pokračovať, alebo zvážiť jej zmenu.