Témy

Spýtajte sa odborníka


20-09-2012 Andrea

Dávkovanie Optimunu u detí

oslabena-imunita

Dobry den, prosim Vas, je tento sprej vhodny pre mojho 6-rocneho syna, ak berie aerius sirup a singulair, a tiez raz tyzdenne je mu podavana roztocova vakcina? Ak ano, prosim Vas, ake by malo byt davkovanie? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved. S pozdravom, Andrea

Dobrý deň pani Andrea, sprej je vhodný pre deti od 3 rokov, len pre deti od 3-6 rokov sa musí podávať na lyžičku a následne do úst. Dieťaťu od 6 rokov sprej môžete striekať do úst.

 

Odporúčané dávkovanie pre deti je polovičné oproti dávkovaniu pre dospelých ľudí: preventívne je to 2xdenne 2 vstreky a v čase zdravotných ťažkosti 4x denne 2 vstreky do čistých úst (najlepšie sa pred aplikáciou napiť čistej vody). Po vstreknutí je optimálne tekutinu v ústach 10 sekúnd podržať pre doecielenie lepšieho vstrebania, ale nie je to podmienkou účinku.

 

Pri liekoch na alergiu (singulair a aerius) je jednoznačne v hodné podávať Optimun sprej, čo sa týka podávania vakcínky, Optimun sprej dokonca môže zabrániť vzniku nežiadúcich účinkov po vakcinácii. Rozhodne odporúčam.