NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


29-11-2016 Andrea

Colon Dophilus

zive-bakterie

Dobry den.Chcem sa opytat, ak mam syndrom drazdiveho creva a intoleranciu laktozy, tak probiotika Colon Dophilus su pre mna vhodne? Alebo ktore? Dakujem.S pozdravom.

Dobrý deň.

Naordinovala ste si správne:) Colon Dophilus je pri syndróme dráždivého čreva správnou voľbou. Neobsahuje laktózu, takže ho pokojne môžete užívať pri laktózovej intolerancii.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

13-10-2016 monika f.

Infekcie močového mechúra

zive-bakterie

Dobry den.obraciam sa na vas so ziadostou o pomoc pretoze mam velmi caste zapaly mocoveho mechura…ako by som mala postupovat?dakujem

Dobrý deň.

V prípade, že máte opakované zápaly, určite navštívte lekára a nechajte sa vyšetriť. Je veľmi pravdepodobné, že budete potrebovať antibiotickú liečbu. Ako doplnok ku liečbe Vám odporúčam prípravky z extraktom z brusníc či naše probiotiká Woman Dophilus. Probiotický komplex obsahuje baktériu Lactobacillus fermentum aj extrakt z brusníc. Extrakt ničí patogénne baktérie (Streptococcus a E. Coli) v močovom trakte a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami efektívne pôsobia proti šíriacej sa infekcii. Užívajte 1 kapsulku preventívne, ak vypukne infekcia zvýšte užívanie na 2 kapsulky, v prípade, že máte vyššiu hmotnosť na 3 kapsulky denne. Pri chronických a opakujúcich sa infekciách sú tiež vhodné enzymatické prípravky (napr. Wobenzym). Takže opakujem, prvotne navštívte lekára ktorý zvolí antibiotickú liečbu a následne sa o vhodných doplnkoch a prevencii poraďte v lekárni:)

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

08-09-2016 Lucia

Skladovanie probiotík

zive-bakterie

Dobry den ako dlho mozem.mat v chladnicke probiotika ak ich mam dajme tomu dva mesiace su este použiteľné?

Dobrý deň.

Probiotiká môžete používať až do dátumu expirácie uvedeného na obale. Do tohto obdobia je v probiotických kapsuliach zachovaná uvedená koncentrácia životaschopných baktérií pokiaľ sú probiotiká skladované správne, t.j. v chladničke. K našim probiotikám sú pridané kryoprotektanty, vďaka ktorým môžete probiotiká krátkodobo držať mimo chladničky, napr. počas cestovania (do 72hodín).

Pozrite si teda dátum expirácie na obale probiotík a pokiaľ nieje prekročený a kapsulky nejavia známky znečistenia, zmenu farby alebo konzistencie, kľudne ich používajte ďalej.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

22-08-2016 Ing. Marián Fedorko

Koliky a Infants Dophilus

zive-bakterie

Dobrý deň prajem,
Syn má 1 mesiac a má problémy s kolikami. Začali sme užívať váš produkt Probiotiká Infants Dophilus a nie je mi celkom jasné ako dlho to môže užívať, keďže jeho pediatrička nám povedala, že maximálne 2 týždne sa môže užívať. Chcel by som sa preto opýtať, že ako dlho by mal užívať tie probiotiká.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom.

Ing. Marián Fedorko

Dobrý deň pán Marián.

Neviem presne v akom kontexte Vám pediatrička odporúčala užívať probiotiká po dobu 2 týždňov. Nebolo to myslené v kontexte, že za dva týždne môžete vidieť prospešný účinok užívania probiotík? V prípade kolík ak budete pozorovať zlepšenie po nasadení probiotík, môžete ich kľudne užívať po dobu niekoľkých mesiacov (3 aj 4 mesiace), kedže po určitom čase by mali koliky vymiznúť prirodzene. Kým sa tak stane, bábätku pomôžte probiotikami. Infants Dophilus odporúčam užívať v dávke 1xdenne 1/2 odmerky.

Ak by ste pozorovali, že efekt probiotík nieje dostatočný, môže pomôcť užívanie kvapiek s obsahom simeticonu, ktorý pomáha telu zbaviť sa nahromadených plynov, ktoré môžu koliku spôsobovať. V niektorých prípadoch pomáha užívanie kvapiek s obsahom laktázy, ktorá pomáha s trávením mliečneho cukru z materského mlieka. Každopádne konzultujte všetko so svojou pediatričkou, ktorá pozná zdravotný stav vášho dieťatka komplexne.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

zive-bakterie

dobri den mam autoimunne ochorenie stitnej zlazy neberiem tabletky mozem uzivat probiotika dakujem

Dobrý deň.

Štítna žľaza vylučuje niekoľko hormónov štítnej žľazy, hlavným je tyroxín. Tieto hormóny ovplyvňujú hlavne metabolizmus, rast a vývin a telesnú teplotu.
To, že niečo so štítnou žľazou nieje v poriadku sa prejavuje rýchlym kolísaním hmotnosti, emocionálnym kolísaním, únavou, črevnými či menštruačnými problémami, bolesťou svalov alebo kĺbov, krehkými vlasmi, spomaleným metabolizmom, tŕpnutím končatín a pod.
Pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy imunitný systém, ktorý nás normálne chráni a bojuje napr. proti vírusom, baktériám alebo rakovinovým bunkám začne bojovať proti vlastným bunkám ľudského tela a začne ich ničiť. V napadnutom tkanive takto dochádza k vzniku zápalu.
Autoimunitným ochorením, ktoré býva najčastejšou príčinou hypertyreózy (nadmernej tvorby hormónov štítnej žľazy) je Graves – Basedowa choroba. Liečba tohto ochorenia spočíva v znížení tvorby hormónov pomocou tyreostatík, čiastočným alebo úplným odstránením štítnej žľazy rádiojódom alebo chirurgicky. Ochorením, ktoré býva najčastejšou príčinou hypotyreózy (nedostatočná tvorba hormónov štítnej žľazy) je Hashimotov zápal štítnej žľazy. Liečba tohto ochrenia je zameraná na doplnenie chýbajúcich hormónov. Každopádne liečba patrí do rúk endokrinológa, prípadne aj imunológa. Niekedy môže byť forma ochorenia natoľko mierna, že pacient nepotrebuje užívať lieky a namiesto toho sa volí postup „ostražitého vyčkávania“, či sa stav postupom času nezhorší. V tomto prípade budete chodiť na pravidelné lekárske kontroly.
Samozrejme je vhodné ak si trochu “pomôžete” aj sama. Vylúčte alebo znížte príjem kofeínu, cukru a rafinovanej múky. Pridajte do potravy viac bielkovín a zdravých tukov (olivový olej, orechy, avokádo). Keďže veľká časť imunitného systému je lokalizovaná v gastrointestinálnom trakte, je dôležité udržiavať si črevnú bakteriálnu flóru v dobrej kondícii
Pridajte si do stravy probiotiká, napríklad kyslú kapustu, prípadne siahnite po výživovom doplnku (napr. Adults Dophilus). Dôležitý je pohyb, ktorý stimuluje prácu čriev. Takže odpoveď na Vašu otázku či môžete užívať probiotiká je jednoznačne áno.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 48