NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


02-09-2015 Denisa

Infants Dophilus

zive-bakterie

dobry vecer..davam malej 4 mesacnej dcerke ruzove probiotika ID a zaujimalo by ma ci ich treba skutocne spotrebovat do dvoch mesiacov od otvorenia ako uvadzate..stracaju potom ucinnost?dakujem

Dobrý deň.

Infants Dophilus odporúčame spotrebovať do 2 mesiacov po otvorení s cieľom zabezpečiť predpísané množstvo životaschopných baktérií a predísť ich kontaminácii nežiadúcimi baktériami. Pokiaľ však probiotiká správne skladujete a použili ste ich len na pár dní, môžete ich použiť aj neskôr (pozrite dátum expirácie). Nemôžem Vám však zaručiť, že v takom prípade bude v probiotikách deklarované množstvo baktérií, ani že ste pri dávkovaní niečo do prášku nezaviedla a keď to tam ostane stáť mesiac, dva, prášok bude ďalej použiteľný a dosiahnete požadovaný výsledok. Ja osobne Vám odporúčam dobrať naraz celé balenie probiotík, nech ste ich už kupovala s akýmkoľvek cieľom. Detské probiotiká odporúčame užívať minimálne mesiac, optimálne aj niekoľko mesiacov v závislosti od zdravotných problémov.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobrý deň. Dospelá dcéra má celiakiu a alergiu na mliečnu bielkovinu. Chcem sa opýtať, ktoré probiotiká jej odporúčate. Ďakujem a prajem krásny deň.Eva

Dobrý deň.
Ľudia trpiaci celiakiou majú v súčasnosti jedinú možnosť liečby. Je ňou celoživotná bezlepková diéta. V prípade celiakie probiotiká redukujú poškodenie zavinené konzumáciou jedla obsahujúceho lepok . Okrem toho urýchľujú hojenie čreva po spustení bezlepkovej diéty.  Probiotické doplnky môžu pomôcť, nemôžu však slúžiť ako náhrada bezlepkovej diéty v liečbe celiakie.
Liečba alergie na kravskú bielkovinu spočíva v dodržiavaní bezmliečnej diéty, je potrebné vyhýbať sa mlieku vo všetkých jeho formách.
Bielkoviny kravského mlieka sa nachádzajú v mlieku (i bezlaktózovom) a mliečnych produktoch – jogurty, syry, tvaroh, maslo, smotana, cmar… Môžu sa však vyskytnúť aj v iných potravinách, preto je dobré čítať zloženie potravín. Probiotiká sa pri tomto ochorení doporučuje podávať pravidelne na úpravu črevnej mikroflóry.
Odporúčam Vám probiotiká Colon dophilus v dávke  tableta denne ako preventívna dávka, v prípade žalúdočných ťažkostí môžete zvýšiť na 2 tablety denne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobrý deň, mala som príznaky celiakie, ale urobila som si test a vyžiel negatívny. Pri gastro vyšetrení mi zistili malú hiátovú herniu a dráždivý tračník. Vylúčila som aj potraviny, ktoré nafukujú, ale stále cca 1 hodinu po jedle mám stále problémy a nepomáha ani espumisan. Čo by ste mi doporučili? Ďakujem.

Dobrý deň.

V prvom rade Vás chcem upozorniť, že samodiagnostický test na celiakiu ako určenie diagnózy nestačí, ide o orientačný test. To či máte alebo nemáte celiakiu, môže potvrdiť alebo vyvrátiť len Váš lekár.
Pri celiakii aj syndróme dráždivého čreva Vám odporúčam  probiotiká Colon Dophilus v dávke 2 tablety denne, po zmiernení príznakov stačí udržiavacia dávka 1 tableta denne. Pravidelné užívanie probiotík by Vám malo uľaviť od problémov s trávením ako sú pocit nafúknutia a problémy so stolicou a navyše pôsobí aj preventívne pred rozvojom rakoviny hrubého čreva a konečníka. Zároveň je potrebné dodržiavať liečbu na zníženie kyslosti žalúdočných štiav naordinovanú lekárom.
V prípade celiakie probiotiká redukujú poškodenie zavinené konzumáciou jedla obsahujúceho lepok . Okrem toho urýchľujú hojenie čreva po spustení bezlepkovej diéty.  Probiotické doplnky môžu pomôcť, nemôžu však slúžiť ako náhrada bezlepkovej diéty v liečbe celiakie.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

23-06-2015 Mária

zive-bakterie

Dobrý deň,chcem sa opýtať či produkt colon dophilus slúži aj ako prevencia proti helikobakterovi?Ďakujem pekne.

Helicobacter pylori (HP) je baktéria, ktorá je zodpovedná za väčšinu zápalových ochorení sliznice žalúdka a dvanástnika a následne tiež za vývoj vredovej choroby. Prítomnosť Helicobactera v sliznici vyvoláva tzv. chronický zápal (gastritídu) a tá v prípade, že nieje liečená, zhoršuje hojenie samotného vredu a po rokoch môže viesť k vývoju rakoviny.

Probiotiká majú svoje využitie aj v prevencii Hp, pričom najdôležitejšou úlohou probiotika je chrániť pred vypuknutím infekcie. Niektoré druhy živých baktérií zastavujú rast Hp, zabraňujú jeho priľnavosti k sliznici žalúdka, znižujú zápal a podporujú hojenie žalúdočnej sliznice.

Takže odpoveď na Vašu otázku, či Colon Dophilus užívať v prevencii Helicobaktera je jednoznačné áno. Colon Dophilus poskytuje optimálne množstvo zdraviu prospešných baktérií, ktoré sa významne podieľajú na prevencii a liečbe črevných ochorení, vrátane infekcie Hp. Ako preventívnu dávku odporúčamn užívať 1 tabletu denne.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

12-06-2015 Evita

Probiotiká a antikoncepcia

zive-bakterie

Dobry den,chcela by som sa opytat ci super dophilus ma nejaké vedľajšie účinky a ci sa moze užívať ako preventívna liečba a ci neovplyvňuje účinok antikoncepcnych tabliet triquilar,dakujem

Dobrý deň,

Probiotiká sa považujú za bezpečné, nakoľko ide o nepatogénne mikroorganizmy. Za rizikové sa považuje dlhodobé podávanie probiotík u pacientov s autoimunitnými ochoreniami, ako aj s nezrelou alebo narušenou imunitou. Ak trpíte nejakým ochorením, poraďte sa o vhodnosti užívania probiotík so svojim lekárom.
Probiotiká môžete užívať aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, ich účinok sa vzájomne neovplyvňuje.
Čo sa týka probiotík Super Dophilus , môžu sa užívať preventívne v dávke 1 kapsula denne. Nepíšete ako prevenciu čoho ich chcete užívať. Sú ideálnou voľbou v prípade, že trpíte vaginálnymi kvasinkovými infekciami, osvedčili sa tiež pri kandidóze hrubého čreva a črevných zápaloch. Ak trpíte opakovanou vaginálnou kvasinkou infekciou, môže to byť vedľajší účinok užívania hormonálnej antikoncepcie. Povedzte o tom svojmu lekárovi a poraďte sa o prípadnej zmene tabletiek.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 42