NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa lekára


dophilus_colon

Dobrý deň. Dospelá dcéra má celiakiu a alergiu na mliečnu bielkovinu. Chcem sa opýtať, ktoré probiotiká jej odporúčate. Ďakujem a prajem krásny deň.Eva

Dobrý deň.
Ľudia trpiaci celiakiou majú v súčasnosti jedinú možnosť liečby. Je ňou celoživotná bezlepková diéta. V prípade celiakie probiotiká redukujú poškodenie zavinené konzumáciou jedla obsahujúceho lepok . Okrem toho urýchľujú hojenie čreva po spustení bezlepkovej diéty.  Probiotické doplnky môžu pomôcť, nemôžu však slúžiť ako náhrada bezlepkovej diéty v liečbe celiakie.
Liečba alergie na kravskú bielkovinu spočíva v dodržiavaní bezmliečnej diéty, je potrebné vyhýbať sa mlieku vo všetkých jeho formách.
Bielkoviny kravského mlieka sa nachádzajú v mlieku (i bezlaktózovom) a mliečnych produktoch – jogurty, syry, tvaroh, maslo, smotana, cmar… Môžu sa však vyskytnúť aj v iných potravinách, preto je dobré čítať zloženie potravín. Probiotiká sa pri tomto ochorení doporučuje podávať pravidelne na úpravu črevnej mikroflóry.
Odporúčam Vám probiotiká Colon dophilus v dávke  tableta denne ako preventívna dávka, v prípade žalúdočných ťažkostí môžete zvýšiť na 2 tablety denne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

zena2

Dobrý deň, mala som príznaky celiakie, ale urobila som si test a vyžiel negatívny. Pri gastro vyšetrení mi zistili malú hiátovú herniu a dráždivý tračník. Vylúčila som aj potraviny, ktoré nafukujú, ale stále cca 1 hodinu po jedle mám stále problémy a nepomáha ani espumisan. Čo by ste mi doporučili? Ďakujem.

Dobrý deň.

V prvom rade Vás chcem upozorniť, že samodiagnostický test na celiakiu ako určenie diagnózy nestačí, ide o orientačný test. To či máte alebo nemáte celiakiu, môže potvrdiť alebo vyvrátiť len Váš lekár.
Pri celiakii aj syndróme dráždivého čreva Vám odporúčam  probiotiká Colon Dophilus v dávke 2 tablety denne, po zmiernení príznakov stačí udržiavacia dávka 1 tableta denne. Pravidelné užívanie probiotík by Vám malo uľaviť od problémov s trávením ako sú pocit nafúknutia a problémy so stolicou a navyše pôsobí aj preventívne pred rozvojom rakoviny hrubého čreva a konečníka. Zároveň je potrebné dodržiavať liečbu na zníženie kyslosti žalúdočných štiav naordinovanú lekárom.
V prípade celiakie probiotiká redukujú poškodenie zavinené konzumáciou jedla obsahujúceho lepok . Okrem toho urýchľujú hojenie čreva po spustení bezlepkovej diéty.  Probiotické doplnky môžu pomôcť, nemôžu však slúžiť ako náhrada bezlepkovej diéty v liečbe celiakie.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

23-06-2015 Mária

zena1

Dobrý deň,chcem sa opýtať či produkt colon dophilus slúži aj ako prevencia proti helikobakterovi?Ďakujem pekne.

Helicobacter pylori (HP) je baktéria, ktorá je zodpovedná za väčšinu zápalových ochorení sliznice žalúdka a dvanástnika a následne tiež za vývoj vredovej choroby. Prítomnosť Helicobactera v sliznici vyvoláva tzv. chronický zápal (gastritídu) a tá v prípade, že nieje liečená, zhoršuje hojenie samotného vredu a po rokoch môže viesť k vývoju rakoviny.

Probiotiká majú svoje využitie aj v prevencii Hp, pričom najdôležitejšou úlohou probiotika je chrániť pred vypuknutím infekcie. Niektoré druhy živých baktérií zastavujú rast Hp, zabraňujú jeho priľnavosti k sliznici žalúdka, znižujú zápal a podporujú hojenie žalúdočnej sliznice.

Takže odpoveď na Vašu otázku, či Colon Dophilus užívať v prevencii Helicobaktera je jednoznačné áno. Colon Dophilus poskytuje optimálne množstvo zdraviu prospešných baktérií, ktoré sa významne podieľajú na prevencii a liečbe črevných ochorení, vrátane infekcie Hp. Ako preventívnu dávku odporúčamn užívať 1 tabletu denne.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

12-06-2015 Evita

Probiotiká a antikoncepcia

zena2

Dobry den,chcela by som sa opytat ci super dophilus ma nejaké vedľajšie účinky a ci sa moze užívať ako preventívna liečba a ci neovplyvňuje účinok antikoncepcnych tabliet triquilar,dakujem

Dobrý deň,

Probiotiká sa považujú za bezpečné, nakoľko ide o nepatogénne mikroorganizmy. Za rizikové sa považuje dlhodobé podávanie probiotík u pacientov s autoimunitnými ochoreniami, ako aj s nezrelou alebo narušenou imunitou. Ak trpíte nejakým ochorením, poraďte sa o vhodnosti užívania probiotík so svojim lekárom.
Probiotiká môžete užívať aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, ich účinok sa vzájomne neovplyvňuje.
Čo sa týka probiotík Super Dophilus , môžu sa užívať preventívne v dávke 1 kapsula denne. Nepíšete ako prevenciu čoho ich chcete užívať. Sú ideálnou voľbou v prípade, že trpíte vaginálnymi kvasinkovými infekciami, osvedčili sa tiež pri kandidóze hrubého čreva a črevných zápaloch. Ak trpíte opakovanou vaginálnou kvasinkou infekciou, môže to byť vedľajší účinok užívania hormonálnej antikoncepcie. Povedzte o tom svojmu lekárovi a poraďte sa o prípadnej zmene tabletiek.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

11-06-2015 Veronika saskova

Probiotiká pri črevnej chrípke

zena7

Dobrý den.
Prekonala som brušnú chrípku. Chcem sa opýtať aký druh probiotík by bol najvhodnejší.
Ďakujem.
Veronika

Dobrý deň Veronika.

Črevná chrípka, známa tiež ako gastroenteritída (akútny zápal tráviaceho ústrojenstva) je ochorenie postihujúce žalúdok a tenké črevo. Najčastejším pôvodcom tohto ochorenia je vírus, zriedkavejšie ide o bakteriálnu infekciu. Vírusová črevná chrípka je vysoko nákazlivá. Preto je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia ako pravidelné umývanie rúk, vyhýbanie sa kontaktu s nakazenými osobami, dôraz na kvalitu používaných potravín.

Črevná chrípka je charakteristická rýchlym priebehom, trvá zvyčajne tri dni. Typický príznak je bolesť brucha, hnačka a vracanie. Je dôležité dodržiavať diétne opatrenia a dopĺnať tekutiny, aby sa v dôsledku hnačky predišlo dehydratácii organizmu.

Pri ochorení črevnej chrípky by som Vám z našich produktov odporučila Colon Dophilus. Je to probiotikum s obsahom 10 miliárd živých baktérií a 10 probiotických kultúr. Je určené špeciálne na liečbu črevnej infekcie, po jej prekonaní sa odporúča preventívna dávka 1 kapsula denne. Ak ste ochorenie prekonala len teraz, odporúčam po dobu 2 týždňov dávku zvýšiť na 2 kapsule denne (z dôvodu obnovenia črevnej mikroflóry) a potom pokračovať dlhodobo s preventívnou dávkou 1 kapsula denne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

Monsea, s.r.o.

 

1 / 42