NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


10-02-2016 katka

Super Dophilus

zive-bakterie

Dobru den,su probiotika super dophilus vhodne pri histaminovej intolerancii?dakujem,

Dobrý deň.

Nerozumiem presne otázke – a síce či chcete užívať Super Dophilus kvôli histamínovej intolerancii alebo máte vaginálnu mykózu, na ktorú sú tieto probiotiká primárne určené a chcete ich užívať kvôli nej. V oboch prípadoch hovorím: môžete. Super dophilus vďaka obsiahnutým laktobacilom pomáha obnoviť vaginálnu mikroflóru a zabraňuje tak vniku a množeniu sa Candidy v pošve. Navyše vám môže pomôcť aj zmierniť príznaky histamínovej intolerancie ako nafukovanie, hnačka a celkovo pocit črevného diskomfortu. V prípade, že mykózu nemáte, na zmiernenie príznakov histamínovej intolerancie môžete použiť napr. Adults Dophilus, ktorý je dostupný vo väčšom 60 kapsulovom balení.

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či probiotiká Adults Dophilus pri skladovaní v aute počas 12 hodínovej cesty v teple sa môžu nejako pokaziť? Po pricestovaní som ich už samozrejme dala do chladničky. Ale neviem či sú v poriadku, keď boli v teple tak dlho. Ďakujem krásne.

Dobrý deň.

Vždy ma poteší, keď vidím, že ľudia neberú skladovanie výživových doplnkov a liekov na ľahkú váhu. Dokazuje to, že sa chcú starať o svoje zdravie a dopriať si kvalitné produkty:)
Môžem Vás upokojiť. K našim probiotikám sú pridávané kryoprotektanty. Sú to pomocné látky umožňujúce prežitie probiotika pri teplotách 4°C – 22°C.
Pri teplote 22 ˚C si probiotikum zachováva po dobu cca 5 mesiacoch adekvátne množstvo živých kultúr. Cieľom uchovávania v chladničke je teda to, aby bol deklarovaný počet baktérií aj na konci expiračnej doby výrobku. Keď krátkodobo cestujete, nemusíte sa obávať. Aj na obaloch deklarujeme, že krátkodobé uchovávanie mimo chladničky, napr. počas cestovania, neovplyvní kvalitu prípravku (do cca 72hod.). Pekné sviatky prajem:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobry den, je bezpecne uzivanie probiotik Infants Dophilus Plus a Adults Dophilus aj pri alegii na bielkovinu kravskeho mlieka, ktora sa u 9 mesacneho syna prejavuje atopickym ekzemom? Syn je dojceny, obaja sme momentalne chori a uzivame antibiotika.

Dobrý deň Zdenka.

V prvom rade je výborné, že Vaše dieťatko dojčíte. Je dokázané, že dojčenie jednoznačne znižuje výskyt alergií u plne dojčených detí do štvrtého až šiesteho mesiaca bez prikrmovania umelým mliekom. U týchto detí je výrazne redukovaný výskyt ekzému, potravinových alergií, najmä alergie na bielkovinu kravského mlieka. Dojčenie nemusí dieťa ochrániť pred alergiou úplne, ale zmierni jej príznaky a oddiali jej vznik. Alergie na bielkovinu kravského mlieka vznikajú ešte v prvom roku života a to vo veku 2-3 mesiace aj u plne dojčeného dieťaťa. Do cca 3 rokov u väčšiny detí (ca 90%) alergia  ustúpi a potom tolerujú kravské mlieko bez ťažkostí. Takže je vysoko pravdepodobné, že vaše dieťatko patrí k 90% a do 3 rokov problém ustúpi:)
Bielkovina kravského mlieka je pre organizmus cudzia. Novorodenci a malé dojčatá majú prechodnosť sliznice na bielkoviny vyššiu ako staršie deti a dospelí. Bielkovina kravského mlieka – alergén – sa takto dostáva do detského organizmu skôr ako sa stihne spracovať a vyvoláva tak alergickú reakciu. Alergia sa môže (ale nemusí) prejaviť bezprostredne po prvom kontakte s alergénom – bielkovinou kravského mlieka. Dôležité je, že sa tento alergén dostáva už do materského mlieka, pokiaľ dojčiaca mamička konzumuje mliečne výrobky. Z toho vyplýva, že sa prvé prejavy môžu objaviť do doby krátko po pôrode, výnimočne už do druhého týždňa po narodení. V prvom rade si dávajte pozor vy, aby ste neprijímala potravu s obsahom kravského mlieka.
Probiotiká sa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka používajú na úpravu črevnej mikroflóry. V kapsuliach s obsahom probiotických kultúr sa môžu nachádzať stopové prvky mlieka ako zvyšky rastového média probiotických kmeňov. Alergia na bielkovinu kravského mlieka je vlastne reakcia imunitného systému na alergén – bielkovinu kravského mlieka. Imunitný systém reaguje tvorbou špecifických protilátok. Keďže však ide o stopové množstvá, imunitný systém by nemal zaregistrovať toto množstvo a ani reagovať. Doteraz sme nemali hlásený ani jeden prípad vzniku alergie. Prajem krásny deň.
S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

23-11-2015 martin

Skladovanie probiotík

zive-bakterie

Dobry den, chcel by som sa informovat. Uzivam probiotika Colon Dophilus. Ako dlho mozu byt mimo chladnicky? Maju sa skladovat pti teplote 2 – 8 C. Co ak je v chladnicke teplota pod nulou a nizsie? Dakujem. Martin Toth

Dobrý deň.

Najskôr k otázke nižšej teploty. Probiotické baktérie Colon Dophilus sa nachádzajú v kapsuliach v lyofilizovanej forme. Jedná sa o proces sušenia, pri ktorom sa surovina najskôr zmrazí a cestou sublimácie sa odstráni ľad. Touto technológiou sa získa prírodný bakteriálny prášok bez zmeny morfologických či biochemických vlastností baktérií a v tejto forme si baktérie zachovávajú životnosť aj niekoľko rokov. Takže odpoveď na otázku mínusových teplôt je, že probiotikám v lyofilizovanej forme neuškodí.
K otázke vyššej teploty. K našim probiotikám sú pridávané kryoprotektanty. Tie sa pridávajú k surovine ešte pred procesom lyofilizácie a umožňujú prežitie probiotika pri teplotách 4°C – 22°C.
Pri teplote 4 ˚C si probiotikum zachováva počas celej expiračnej dobe deklarované množstvo živých kultúr v rovnakom množstve bez značného úbytku. Pri teplote 22 ˚C si probiotikum zachováva po dobu cca 5 mesiacoch adekvátne množstvo živých kultúr avšak po roku uchovávania pri izbovej teplote, počet živých kultúr prudko klesá. Probiotiká si potrebné množstvo živých baktérií vedia zachovať do 3 mesiacov mimo chladiaceho režimu.
Cieľom uchovávania v chladničke je teda to, aby bol deklarovaný počet baktérií aj na konci expiračnej doby výrobku. Keď však krátkodobo cestujete, nemusíte sa obávať. Rovnako sa nemusíte obávať ani toho, keď Vám chladnička zaštrajkuje a teplota pôjde pod 0°C.
Verím, že s našimi probiotikami budete spokojný a prinesú Vám želaný výsledok:)
Krásny deň prajem.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

16-11-2015 miroslav polka

H. pylori

zive-bakterie

zdravim,možem uživat preventivne 1x za den napr. helicid?mam helicobakter a po prvej liečbe sa nezničil,da sa vobec zničit?dakujem za odpoved.

Dobrý deň.

Neuvádzate či máte okrem infekcie baktériou H. pylori prítomné aj nejaké ochorenie gastrointestinálneho traktu. Preto Vám to vysvetlím možno trochu obšírnejšie:) Liečba infekcie H. pylori spočíva v podávaní troj- až štvor – kombinácie liečiv. Táto sedemdňová liečba zničí baktériu u 80%pacientov. 20%pacientov potrebuje preliečiť znova, 5-6% pacientov potrebuje i tretiu liečbu a infekcie sa nedokáže zbaviť asi len 2%pacientov. Je teda veľmi pravdepodobné, že patríte k 98% a potrebujete druhú alebo tretiu liečbu. Tá patrí do rúk skúseného gastroenterológa, ktorý zároveň odsleduje či Vám liečba zabrala.
Infekcia H.pylori patrí medzi najčastejšie infekcie. Táto baktéria má niekoľko kmeňov, s tým menej agresívnym kmeňom dokáže mnoho ľudí prežiť bez problémov celý život.  Problémom sú agresívnejšie kmene. Po preliečení infekcie H.pylori klesá riziko vzniku žalúdočných a dvanástnikových vredov až päťnásobne a riziko krvácavých stavov v tráviacej sústave až dvadsaťnásobne. Preto by som naozaj popremýšľala, či nestojí zato ešte infekciu preliečiť.
Pýtate sa na preventívne užívanie Helicidu. Helicid je liek s obsahom liečiva omeprazol. Toto liečivo zníži sekréciu žalúdočnej kyseliny. Kombinácia vysokej hladiny tejto kyseliny a prítomnosť H.pylori je predpokladom pre vznik žalúdočného vredu a atrofickej gastritídy, ktorá súvisí so zvýšeným rizikom rakoviny žalúdka. Takže keď si dáte Helicid, znížite síce kyslosť v žalúdku, nato aby sa však zlikvidovala samotná baktéria je potrebná vhodná kombinácia s antibiotikmi. Helicid sa dáva preventívne až po preliečení infekcie, aby sa predišlo agresívnemu pôsobeniu kyseliny na sliznicu žalúdka či pažeráka (v prípade ochorení ako gastroezofageálny reflux, či už existujúci žalúdočný alebo dvanástnikový vred) a tým spojeným nepríjemným príznakom (pálenie žáhy, grganie a pod…). Netreba zabúdať, že pri vhodnom používaní tohto liečiva predchádzte tomu, aby už existujúce ochorenie prešlo do zhubnej formy (rakovina žalúdka alebo pažeráka).
Takže moja rada znie, ísť k lekárovi, infekciu preliečiť a potom v závislosti od toho či máte nejaké ochorenie gastrointestinálneho traktu užívať Helicid. To posúdi Váš lekár. Vhodnou doplnkovou liečbou pri týchto ochoreniach je užívanie probiotík. Pozrite napr. Colon dophilus.
S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 44