NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


30-05-2016 Mária

Probiotiká pri virózach

zive-bakterie

Dobrý deň, prosím poradiť kvalitné probiotiká, ktoré by som chcela užívať 3 mesiace. Od februára do mája som bola 4-krát chorá. Z toho 3-krát viróza a 1-krát črevná chrípka.

Ďakujem a prajem pekný deň

Mária

Dobrý deň.

Uvažujete správne, probiotiká môžu imunitnému systému pomôcť vysporiadať sa s vírusom. Ak človek predsa ochorie, pomáhajú mu zvládnuť ochorenie v kratšej dobe a zmierňujú tiež príznaky ochorenia. Ak sa Vám však virózy opakujú často, poraďte sa aj so svojim lekárom.

Z našich produktov by som Vám odporučila Adults Dophilus. Preventívne Vám stačí 1 kapsula denne, keď sa vyskytnú problémy, zvýšte užívanie na 2-3 kapsule. Súhlasím s Vami a rovnako Vám odporúčam užívať probiotiká po dobu 3 mesiacov. Budem rada, ak nám potom napíšete spätnú väzbu, či ste spozorovala pozitívny účinok :)

Želám krásny deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

27-05-2016 Simona

Infants Dophilus Plus

zive-bakterie

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať či aj pri Women Dophilus platí,že ho môžu deti mladšie ako 3 roky po vysypaní obsahu do nápoja alebo jedla?

Dobrý deň.

Probiotiká Woman Dophilus niesú určené pre deti do 3 rokov. Nieje to kvôli obalu, ktorým je želatínová kapsula, ale kvôli zvýšenej koncentrácii životaschopných baktérií. Keďže sa pýtate na Woman Dophilus, predpokladám, že u Vášho dieťaťa ide o akútny problém – zápal močových ciest. Odporúčam Vám použiť detské probiotiká určené na akútne problémy – Infants Dophilus Plus – a to v dávke 3xdenne 0,5g.

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobrý deň,moja 7 ročná dcéra má často problémy s močovým mechúrom a teraz ma dlhšiu dobu výtok,u detskej gynekologičky sme boli a tam nič nezistili.Chcela by som jej zakúpiť probiotika super dophilus alebo kolostrum,neviem čo by bolo vhodnejšie.A aké dávkovanie by bolo vhodné k jej veku.Ďakujem

Dobrý deň.

Pri opakovaných infekciách močového mechúra Vám odporúčam vyskúšať prípravok Woman Dophilus. Ten je kombináciou prospešných baktérií a extraktu z brusníc. Extrakt ničí patogénne baktérie, ktoré toto ochorenie vyvolávajú (E.coli, Streptococcus) a Lactobacillus fermentum a ostatné prospešné baktérie efektívne pôsobia proti šíreniu infekcie. Odporúčam Vám dávkovanie 1 kapsulku denne, v prípade, že sa pridruží štípanie alebo pálenie pri močení, na takýto akútny infekt môžete zvýšiť dávkovanie na pár dní aj na 2 kapsule. Keďže dcérka má problémy dlhšie, užívala by som prípravok aspoň 2 mesiace. Prípravok Super Dophilus na ktorý sa pýtate je určený na vaginálne mykózy a tie sa v tejto vekovej skupine vyskytujú zriedkavo.

Ak výtok neprestane, kontaktujte detskú gynekologičku opakovane. Výtok do 9. roka sa nepovažuje za fyziologický a treba ho sledovať. Pred časom som písala o tejto tématike článok. Môžete si ho prečítať tu: http://tlacovespravy.sme.sk/ts/6292/gynekologicke-problemy-sa-tykaju-aj-dievcat-medzi-3-az-9-rokom/

Prajem dcérke, nech sa jej skoro uľaví.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

01-04-2016 Zuzana

OHSO čokoláda

zive-bakterie

Dobrý deň, prosím vás, OSHO probiotická čokoláda je vhodná aj pre deti? Ak áno, od akého veku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň Zuzana.

Áno, probiotická čokoláda je vhodná aj pre deti. Oficiálne od troch rokov. Avšak nieje problém dať takúto čokoládu ani dieťaťu po 1 roku. Je to aj na vašom uvážení odkedy dieťaťu chcete dávať čokoládu. Je to určite zdravšia náhrada klasickej čokolády, ktorá obsahuje kopec cukru či rastlinného tuku. OHSO je pravá belgická čokoláda, navyše obsahuje potrebnú dávku lactobacilov a bifidobaktérií. Je tiež dokázané, že v čokoláde prospešné baktérie prežívajú až 3-krát lepšie ako v mlieku alebo jogurtoch. Takže jedna čokoládka denne ako odmena spraví dieťaťu radosť a dodá aj potrebné probiotiká.

Pekný deň.

 

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

 

31-03-2016 Miška

Dojčenská kolika

zive-bakterie

Nam sa narodila dcerka pred 5.tyzdnami predcasne v 36.tydni,cisarskym rezom.Momentalne teraz važi 3120g ramov.V nemocnici jej zacali podavat Nutrilon ha 1,po prepusteni z nemocnice po 2.tyzdnoch,sa jej zastavila stolica.boli sme na pohotovosti a tam nam predpisali sab simplex,ale tie kvapky vobec nezabrali,potom espumisan kvapky,ale ani tie nezaberali.Mala sa napinala,ako keby tlacila,ale prdiky mala. volal som do nutrilonu a tam mi povedali,ze ku kazdemu ich vyrobku by lekar mal predpisat coliprev.Po uzivani coliprevu sa to zlepsilo(to napinanie bruska).Velmi sa divim ze to uz neriesili v nemocnici na novorodeneckom oddeleni ten plac.Teraz momentalne ma taku tvrdsiu stolicu,take bobky,2-3 krat do dna,niekedy pri prebalovani vidim ze tlaci tak jej pomozem zatlacim jej nohy a ona sa pokaka.Momentalne ma problemi povedal by som z bruskom a travenim aj kakanim,a place,preto sa chcem spitat na:Probiotiká Infants Dophilus.
Alebo co by ste mi odporucili.

Dobrý deň.

V prvom rade sa chcem opýtať či je dcérka aj dojčená. V prípade, že áno a pozorujete zlepšenie po podaní Coliprevu, môže ísť o to, že tento prípravok jej pomôže stráviť laktózu v materskom mlieku. Obsahuje totiž enzým laktáza, ktorý pomáha tráviť mliečny cukor teda laktózu. Pokiaľ je dcérka kŕmená umelým mliekom, nemusíte jej podávať enzým, ale skúste umelé mlieko, ktoré bude bez mliečneho cukru, teda laktózy – napr. Nutrilon 1 Low Lactose.
Plač je sprievodný jav toho, že vašu dcérku bolí bruško. Upokojím Vás, že novorodenecké koliky sú pomerne častý jav, a po pár mesiacoch by mali vymiznúť. Ja osobne by som dávala dcérke probiotiká. Sú situácie, kedy je flóra žalúdka narušená, napr.: príchod na svet cisárskym rezom, predčasné narodenie, ukončenie dojčenia či prechod na tuhú stravu. Tiež prvé mesiace života, kedy sa mikroflóra vyvíja, môže bábätko potrápiť nafukovanie, hnačka a zápcha. Práve vtedy je vhodné popremýšľať aj nad dodaním tzv. “prospešných baktérií”. Probiotiká tiež vďaka obsahu Lactobacillus acidophilus zmierňujú príznaky neznášanlivosti laktózy. Môžete skúsiť naše probiotiká Infants dophilus v dávke 1xdenne 1/2 odmerky. Kľudne ich môžete rozpustiť v troche mlieka alebo vlažnej vody.
Sab simplex i Espumisan kvapky obsahujú to isté liečivo (simeticon), ktoré pomáha telu zbaviť sa nahromadených plynov. Nijak však neovplyvní tráviace procesy (napr. strávenie mliečneho cukru) ani nevplýva na črevnú mikroflóru. Je ho však vhodné mať po ruke, v prípade, že napriek používaniu bezlaktózového umelého mlieka, probiotík, prípadne Coliprevu predsa len dcérku potrápi kolika.

Pevne verím, že sa dcérke čoskoro polepší.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 46