NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


10-08-2017 Kristína

INFANTS DOPHILUS

zive-bakterie

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké množstvo infantsu dophilupsu sa odporúča keď mam mesačnú dcérku a v akom množstve mlieka to mám rozmiešať. Ďakujem

Od narodenia do 6 mesiacov: 1x denne 0,5 g (1/2 odmerky)až následne sa podáva celá odmerka
tiež 1x denne do dvoch rokov. Čo sa týka množstva mlieka nie je určené. Zamiešajte do takého množstva, ktoré potrebujete dcérke podať na nakrmenie, ktoré skonzumuje jednorázovo. Prášok je veľmi dobre a rýchlo rozpustný aj vo veľmi malých množstvách mlieka a je bez chuti.Rovnako je dobre rozpustný aj v čaji ak neskôr budete dcérke podávať. Do budúcnosti Vám dávam do pozornosti náš novší produkt DOFI-PLUS INFANTS ULTRA. Dávkovanie je obdobné je ale obohatený ešte o fruktooligosacharidy, ktoré zlepšujú pôsobenie probiotických kmeňov.

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

24-05-2017 jan kloper

Probiotiká pre dospievajúceho syna

zive-bakterie

Dobrý deň,

poprosím Vás o odpoveď na tieto otázky:

– aký typ probiotik nám doporučíte pre syna 14 rokov, je chudý, pritom veľa je, ale pravdepodobne má zlé vstrebávanie živín
– ďalší proble´m je nervozita, náladovosť až úzkosť, na nete som čítal, že pre psychickú pohodu sú dôležité probiotiká s Bifidobacterium infantis?

ďakujem a teším sa na Vašu odpoveď, Kloper Ján

Dobrý deň.

Z toho čo píšete, je ťažko vyzistiť aký problém má Váš syn. Chcete probiotiká aby pribral a zmizla úzkosť či nervozita? Nemyslím, že tu probiotiká problém vyriešia, i keď v zmysle podpory tráviacich funkcií, by Vášmu synovi pomôcť mohli.
Problémy s nízkou hmotnosťou zväčša súvisia s typom postavy človeka – predpokladám, že Váš syn má astenický typ postavy. Títo ľudia majú rýchly metabolizmus, môžu zjesť takmer čokoľvek a nepriberú. Keď áno, zvyčajne až vo vyššom veku (tak po 30tke). Ja osobne si myslím, že dôležité je, aby Váš syn pravidelne jedol (optimálne 5 x denne), prijímal veľa proteínov, ktoré sú potrebné pre budovanie svalovej hmoty. Môžete prípadne pridať aj nejaký proteín ako doplnok výživy. Dôležitý je tiež dostatočný príjem „zdravých tukov“, teda nenasýtených mastných kyselín (olivový olej, ryby, orechy…) Prakticky jediným spôsobom ako nabrať svalovú hmotu je pravidelné cvičenie – silový tréning, cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Váš syn má však 14 rokov, teda je v období kedy sa vyvíja, začínajú pracovať mužské hormóny, preto by som všetko ohľadne cvičenia a prípadného naberania svalovej hmoty konzultovala s lekárom. Ďalším možným dôvodom štíhlosti Vášho syna môže byť problém s trávením niektorých živín, chýbanie istých enzýmov a pod. Na toto Vám ale odpovie len lekár, ktorý zhodnotí celkový zdravotný stav Vášho syna. Nech už sú tráviace problémy Vášho syna akékoľvek, na podporu tráviacich funkcií v rámci probiotík by som mu odporučila  Colon Dophilus v dávke 1xdenne 1 kapsula.
Čo sa týka jeho náladovosti, nervozity či úzkosti, tam by som sa na B.infantis nespoliehala. Neviem aké problémy Váš syn má a prečo trpí uvedenými problémami. Ak však máte pocit, že tieto problémy sú vážnejšie ako klasické „plieskanie pubertou“, odporúčam Vám navštíviť psychológa.
Prajem pekný deň.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

15-05-2017 Anna Kučeríková

Probiotiká a histamínová intolerancia

zive-bakterie

Dobrý deň.Chcela by som sa vás spýtať, aké probiotiká by mi pomohli trocha stlmiť histamínovú intoleranciu na potraviny.Viem že nemôžem niektoré potraviny,ale viem aj to,že je dobré udržiavať črevnú flóru v tenkom čreve,lebo sa tam tvoria enzímy.Alebo to tak nieje.Poradíte mi?Mám 65 rokov a intoleranciu mám 4 roky.Vlastne som ju mala skôr,ale liečili ma na zápal spojiviek.Takže pri prvom vyšetrení som mala DAO 0,01 skoro nič.Ďakujem vám za odpoveď.Anna

Dobrý deň pani Anna.
Pri histamínovej intolerancii je dôležité vedieť, že je spôsobená nedostatočnou aktivitou alebo množstvom enzýmu DAO (diaminooxidáza), ktorý rozkladá histamín obsiahnutý v potrave. Preto je potrebné vylúčiť zo stravy potraviny ktoré obsahujú veľké množstvo histamínu (rajčiny, ryby, baklažán, kvasené kapusta, orechy, kakao…) Užívanie probiotík ako také Vám primárne „nevylieči“ histamínovú intoleranciu ale určite podporí Vašu imunitu, revitalizuje črevnú mikroflóru a taktiež Vám môže zmierniť príznaky histamínovej intolerancie hlavne nafukovanie, hnačku, či celkový črevný diskomfort. Odporúčam Vám probiotiká Dofi-plus Probiovit C+D. Sú to naše nové probiotiká, takže je možné, že ešte nebudú v každej lekárni, v každej Vám ich však určite radi objednajú alebo si ich môžete kúpiť priamo cez náš webshop (http://www.monsea.sk/p/dofi-plus-probio-vit-cd-cps-1×30-ks/). Tieto probiotiká obsahujú Lactobacillus plantarum. Sú štúdie, ktoré ukázali, že tento laktobacil znižuje obsah histamínu alebo zabraňuje jeho uvoľňovaniu. Odporúčam Vám dávkovanie 1 kapsulku denne a užívajte aspoň 3 mesiace, kľudne môžete aj dlhodobejšie.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobrý deň,
manželovi pred dvoma rokmi zistili celiakiu + alergiu na kravské mlieko, laktózu + alergiu na jód.
Diagnóza : Dermatitis herpetiformis.Duhring.
Berie tablety Disulone a k týmto tabletám musí brať aj vitamíny C + E.
Aj, keď dodržiava 100 % diétu, stále sa mu „vyhadzujú“ vyrážky, hlavne na tvári, vo vlasoch, lakťoch a kolenách.
Prosím Vás, pomohlo by mu užívanie proboitík ?
Ak áno prosím o radu, ktoré by mohol užívať.
Ďakujem.

Dobrý deň.

Pri diagnóze, ktorú Váš manžel má, je jedinou a najefektívnejšou terapiou prísna bezlepková diéta. Môže trvať isté obdobie (v niektorých prípadoch aj roky), kým symptómy vymiznú.
Manžel má liečbu nastavenú, takže treba dodržiavať odporúčania lekára a naozaj poctivo sledovať zloženie potravy, najmä keď sa manžel stravuje mimo domova.
K úprave poškodenej črevnej sliznice a tým pádom aj redukcii kožných príznakov, môžu pomôcť práve probiotiká. Odporučila by som Vám Colon Dophilus. Manžel nech užíva 3xdenne 1 kapsulku, po mesiaci môže znížiť na 2 kapsulky denne. Odporúčam Vám vydržať 3 mesiace a potom užívať dlhodobo preventívnu dávku 1 kapsulu denne. Budem rada, keď sa ozvete, či mu naše probiotiká pomohli.

Prajem Vám krásny deň.

S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

zive-bakterie

Dobry den. 2,5rocna dcera ma proteus mirabilis v stolici, s tym spojene problemy s travenim, spinenim. Prosim ako davkovat dolphius infant? Dakujem

Dobrý deň.

Užívanie probiotík je pri premnožení Proteus mirabilis správnou voľbou, keďže probiotiká vytvárajú prirodzenú bariéru voči uchyteniu škodlivých baktérií a ich premnoženiu,:) Pri tejto infekcii Vám odporúčam dávkovanie 3xdenne 1g. Odorúčam Vám probiotiká užívať aspoň 3 mesiace.
Prajem pekný deň.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 50